Zużytkowanie przestrzenne mieszkań - inaczej dlaczego wznosi się domy z piwnicą tudzież czy powinno się to zrobić.

Najnowsze wpisy

Raz za razem częściej słyszy się o tym, iż ludzie wywodzą się z blokowych domów umieszczonych w centrum miasta. Podnoszą zatem małe przytulne domki, na ich peryferiach, po pierwsze aby odprężyć się, a po drugie, żeby mieć swój własny kąt.
Rychłe tempo funkcjonowania, które jest dzisiaj nadzwyczaj modne i dodane do tego natężenie ruchu jakie gości na trasach, dodatkowo brak miejsca w mieszkaniu dla samego siebie, wszystko upchnięte w jednym budynku, co powoduje, że nieskrępowana przestrzeń zmniejsza się, mogą wyczerpać zarówno fizycznie jak i psychicznie.


ogląd - dom
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Podejmując decyzję na projekty domów z piwnicą przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jego wartość będzie 20 - 30% wyższy, aniżeli w przypadku standardowego domu bez podpiwniczenia. Jest to duży koszt z uwagi na nakład pracy jak również materiały przydatne do jej wykonania i także eksploatację. Żeby w ogóle zacząć mniemać o budowie (izokliny) piwnicy, należy zorientować się w pułapie wód gruntowych które są umiejscowione w miejscu postawienia mieszkania. Warto zachować w pamięci, że im dalej osadzimy piwnicę, tym jeszcze dalej będzie ona od wód gruntowych. Jeśli poziom 2,4m w głąb gleby nie jest możliwy do osiągnięcia, można zastanowić się na wstawieniem jej ponad stanem gruntu tworząc tzw. wysoki parter (czy warto kupować projekty domów z piwnicą). Podczas gdy chodzi o projekty domów z piwnicą do kosztów wypada doliczyć również kolejne okna, które będą dla niej oświetleniem. Na dodatek trzeba wziąć pod uwagę opłaty połączone z częściowym przynajmniej jej ogrzaniem. W przeciwstawnym wypadku można przyczynić się do wychłodzenia pokoju znajdującego się tuż nad nią. W takim wypadku opłaty wzrastają o ok. 15%. Bardzo przykładnym rozwiązaniem jest budowa (Spoiwex i wzmacnianie podłoża) piwnicy w sytuacji, kiedy zakupi się działkę skośną.


Nie ma co denerwować się w takim razie wodami gruntowymi czy dużym zaciemnieniem.


Projekty domów z piwnicą to doskonałe rozwiązanie dla małych działek, ponieważ dzięki niej zyskujemy obszar do zagospodarowania np. na ogród. Analizując każde za i przeciw budowania piwnicy zdecydowanym plusem jest przestrzeń, jaką możemy dzięki niej nabyć.