Zdobienie mieszkania lub domu na święta

Najnowsze wpisy

Wszyscy lubią ciepłą, domową atmosferę. Oryginalności dodają wnętrzom nie tylko kolory ścian oraz meble, ale również – a nawet w głównej mierze – różnego rodzaju dekoracje. Dobrze jest o nich pomyśleć zwłaszcza w okresie zimowo-świątecznym.
Jeżeli komuś zdaje się, iż dekoracje świąteczne mogą ograniczyć się do rozświetlonej lampkami choinki, od razu powinien przejrzeć realizacje dekoratorów wnętrz. Rozmaite artykuły dekoracyjne, które kreują w domu niepowtarzalny, świąteczny nastrój, to rzeczy od drobnych świeczek i bombek ze stojakami, aż po obrazy ze świątecznymi pejzażami, lub potężne lampiony.
dekoracje świąteczne
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu


Za pomocą dekoracyjnych przedmiotów, możemy stworzyć na czas Bożego Narodzenia wyjątkową atmosferę w naszych domach, bawiąc się przede wszystkim światłocieniem oraz zapachami. Półmrok, uzyskany w pokoju dziennym, ocieplony punktowymi lampkami w kształcie śnieżynek, albo radośnie mrugającymi płomykami dekoracyjnych świec, sprzyja spotkaniom towarzyskim i podtrzymywaniu życzliwej atmosfery, a rozprzestrzeniająca się w pomieszczeniach woń suszonej pomarańczy, czy kadzidełka imbirowego to wdzięczna forma aromaterapii.Aktualne dekoracje świąteczne to także rozmaite ozdobne wianki, które można zawiesić na drzwiach, lub w domu, nad kominkiem (przeczytaj więcej na pinakotekahome.pl). Klimatyczne kompozycje z gałęzi, szyszek oraz ozdobnych wstążek są tak robione, że zwykle mogą nam posłużyć przez kilka sezonów. Warto także zwrócić uwagę na znajdujące się w sklepach artykuły dekoracyjne, z których własnoręcznie można zrobić wyjątkowe ozdoby. Jeśli zrobimy girlandę z wstążeczek, choinkę z szyszek, lub bombki-karczochy, zyskamy rękodzieło, które nie tylko wspaniale ozdobi wnętrze, ale też wzbudzi zachwyt wśród odwiedzającej nas rodziny i przyjaciół.


Takie samodzielnie przygotowane ozdoby świąteczne mogą także posłużyć za oryginalne prezenty świąteczne. Jeżeli wśród bliskich nam osób są takie, które lubią dekorować swoje mieszkanie na Boże Narodzenie, ręcznie malowana bombka, albo samodzielnie udekorowany przez nas świecznik z pewnością staną się docenionym upominkiem, sprawiającym wiele frajdy.