Zadbaj o wygodne światło w pokoiku swojego dziecka, stosując odpowiednie lampy

Najnowsze wpisy

Oświetlenie staje się istotną kwestią przy projektowaniu domu. Trzeba zatroszczyć się o odpowiedni poziom oświetlenia w każdym pomieszczeniu w mieszkaniu, by zagwarantować sobie idealne warunki do pracy i relaksu. Bardzo kluczową kwestią bywa oświetlenie w pokoju dziecka. Musi zostać ono dopasowane do wieku oraz potrzeb lokatora pokoju.


lampa dziecięca
Author: Praktiker
Source: Praktiker
Maluszek wymaga nastrojowego światła

Maluch nie lubi ciemności, więc aranżując pokoik dla maluszka, trzeba zadbać o właściwą postać oświetlenia. Poza światłem górnym, które oświetla calutką sypialnię, trzeba dbać również o nastrojowe kinkiety (polecamy lampy sufitowe do biura) czy niewielkie lampki nocne. Spisują się one doskonale w przypadku niemowlaków i małych dzieciaczków, które nie chcą zasypiać w ciemności. Takie oświetlenie wprowadza do pokoju dziecka naprawdę miły oraz nastrojowy klimat, więc nie powinno okazać się mocne. W wypadku maluszków świetnie sprawdzają się lampy do pokoju dziecięcego w formie lubianych postaci z bajek lub w innych przyjemnych formach.

Dziecko już się uczy? Zadbaj o dogodną lampkę na biurko


W przypadku nieco starszych dzieci uroda oświetlenia musi iść w parze z funkcjonalnością i zdrowymi warunkami dla oczu. Duże dzieciaki sporo czasu przebywają już przy stole, czy to ucząc się, czy bawiąc oraz malując. W każdym przypadku wymagają odpowiedniego oświetlenia powierzchni stanowiska roboczego, zatem warto zdecydować się na komfortowe lampy biurkowe. W przypadku dzieci idealnie spisują się lampy z regulowaną nóżką. Gdy dziecko uwielbia czytać przed snem albo nadal nie lubi ciemności, można wybrać też komfortowe lampki do kontaktu. Są one o tyle wygodne, że można je przekładać w dowolne miejsce i nie posiadają krępującego przewodu.


lampa dla dziewczynki
Author: Technolux
Source: Technolux
Zadbaj o optymalne światło

Każde pomieszczenie domu powinno mieć przyjazne i wygodne oświetlenie, które gwarantuje najlepsze warunki i stwarza miły nastrój. Pokój pociech nie okazuje się tutaj wyjątkiem i trzeba postarać się, aby za sprawą zastosowanego oświetlenia zapewnić maluchowi bezpieczny i miły kącik do odpoczynku, nauki i zabawy. Wybrać należy przedmioty doskonałej jakości, pochodzące z pewnych i zaufanych źródeł. Jedynie one gwarantują maluchowi bezpieczeństwo.