Youtube jako doskonała forma marketingu

Najnowsze wpisy

Youtube to serwis Internetowy, który umożliwia darmowe lokowanie i oglądanie filmików. Posiada wbudowaną wyszukiwarkę plików video, dzięki której w łatwy sposób jest możliwość odszukać interesujący nas obraz.
Youtube ma możliwość okazać się idealną postacią marketingu. Treść wizualna, jaka jest interesująca, niepowtarzalna i najlepszej jakości wywiera mocne wrażenia wśród odbiorców. Dzięki bardzo dużemu zasięgowi YouTube jest również coraz popularniejszym medium promocyjnym i przykładem narzędzia marketingu internetowego. Filmiki online mają dużą przewagę nad resztą przekazów marketingowych, przydają markom inne oblicze. Gdy w filmiku występują prawdziwi obywatele, zdobywa on zaufanie klientów, a ponieważ konkurencja między markami rośnie prawie w każdej sferze online, naturalnie to zaufanie może mieć ogromny wydźwięk. Dzięki dużemu zasięgowi promocja na tym serwisie pozwala na dostęp do obszernej ilości klientów, efektywne budowanie świadomości marki w grupie docelowej, przede wszystkim jeśli to dotyczy młodszych adresatów. Na Youtube jest możliwość wybrać reklamę wedle wieku, płci, miejsc, zamiłowań i innych wartości.


wygląd
Author: Kitmondo Marketplace
Source: http://www.flickr.com


youtube


Dzięki temu, że internautów przybywa z dnia na dzień, marketing internetowy ma coraz większe możliwości. Youtube zapewnia możliwość kierować nimi, a także monitorować miejsce i czas wyświetlania.
Największą wartością marketingu na youtube są dość niskie ceny emisji reklam i zapłata jedynie za obejrzenie, czy też interakcję. Można określić codzienną stawkę którą zdołamy zapłacić za obejrzenie reklamy.