Wyroby z wełny, a w tym między innymi ubrania, to świetny sposób na walkę z niskimi temperaturami.

Najnowsze wpisy

Żeby natomiast odpowiednio spełniały swoje zadanie, trzeba o nie właściwie dbać


Zima cechuje się tym, że temperatury nie sprzyjają ciągłemu przebywaniu na świeżym powietrzu, chyba że naprawdę ciepło się ubierzemy.


lampa


W tym celu większą uwagę niż zazwyczaj należy zwrócić na zakup ubrań, które z jednej strony umożliwiają skórze swobodne oddychanie, a z drugiej odpowiednio ją chronią przed utratą ciepła. Taką funkcję spełniają między innymi rzeczy wykonywane z wełny, która jest stosowana już od bardzo dawna w branży tekstylnej.


dom
Author: Zaha Hadaid
Source: http://www.flickr.com/
Wełna jest włóknem naturalnym, pozyskiwanym zwykle z sierści owiec bądź kóz. Prawdziwa wełna nie pali się, gwarantuje dużą higroskopijność oraz świetne właściwości termoizolacyjne. Wyroby z wełny, które się obecnie produkuje, to rzecz jasna nie tylko ubrania. Mogą być to także rozmaitego rodzaju koce czy pledy wełniane, jak również obuwie, czy pluszaki dla maluchów. Zimą wełna to idealny sposób na niezbędną ochronę skóry przed utratą ciepła. Jest miękka i miła w dotyku, a także wygodna do noszenia.


Rzecz jasna należy przestrzegać wszelkich zaleceń związanych z tym, jak o wełniane ubrania dbać. Można je prać zarówno ręcznie, jak i w pralce, niemniej w tym ostatnim przypadku na pewni należy wybrać specjalnie stworzony do tego celu program, jaki większość nowoczesnych pralek jak najbardziej posiada.


Z kolei w pralce nie wolno suszyć ubrań z wełny. Najlepiej dobrze je wygnieść z zalegającej wody, a następnie ułożyć na suchej powierzchni na płasko, żeby włókna nie straciły na elastyczności.