Wyposażenie przedszkoli jako istotna sprawa dla bezpieczeństwa najmłodszych

Najnowsze wpisy

Przedszkole jest punktem w którym maluch poznaje normy współżycia społecznego i trzeba dbać o to, aby było w tym miejscu bezpieczne.


Należyte Wyposażenie przedszkoli jest istotne dla bezpieczeństwa najmłodszych i jest zdefiniowane odpowiednimi regulacjami.


Przepisy odnoszące się do bezpieczeństwa wyposażeń i placów zabaw włączają nie tylko żądania dotyczące samych urządzeń, lecz również zagadnienia połączone z użytkowaniem, wymogami dotyczącymi powierzchni, także użytych materiałów. Przepisy te są istotne do zapewnienia wymaganego poziomu bezpieczeństwa latorośli.


W celu dobrego nastroju wychowanków bardzo duże znaczenie ma Wystrój wnętrz, istotne by służył rozwojowi, adaptacji pociechy w otoczeniu. Barwy muszą być głębokie i ciepłe. Zabawki nastawione na twórczość, a place zabaw inspirujące do aktywności ruchowej, ale bezpieczne.
wyposażenie przedszkoli
Author: Jan Kraus
Source: http://www.flickr.com


Pościel i leżaki muszą być dokładnie oznakowane, przeznaczane do konkretnego malucha i odpowiednio trzymane tak, ażeby uniemożliwić transportowaniu się zarażeń. W salach, na kaloryferach centralnego ogrzewania winny być umieszczone zabezpieczenia chroniące przed bezpośrednim kontaktem z elementem grzejnym. Zabawki muszą spełniać wymagania bezpieczeństwa i higieny, także posiadać oznaczenie (przejdź na www) CE zgodnie z unijną dyspozycją. W pomieszczeniach zagwarantowane oświetlenie o parametrach zgodnych z Polską Normą.


Niezwykle wartościowe dla malucha jest takie umeblowanie sali przedszkolnej, jakie harmonijnie uwzględnia reguły stylistyki, funkcjonalności i czystości. Stałe miejsce muszą mieć przedmioty używane przez przedszkolaki każdego dnia.