Wydajne sterowanie ciepłem w domu - system presto

Najnowsze wpisy

Każde proste narzędzie grzewcze jest zaopatrzone w termostat, który zapewnia sposobność regulacji temperatury w pomieszczeniu. W dzisiejszych czasach to jednak zbyt mało. Kiedy przebywamy poza domem, takie narzędzie w ogóle nie dostarcza nam możności nadzorowania w nim temperatury.


W związku z tym współczesne sprzęty grzewcze są najczęściej urządzone w bardziej wymyślne sterowanie ogrzewaniem, nie tylko wygodniejsze, lecz również (dodatkowe info) zapewniające bardziej racjonalne eksploatowanie energii.

zobacz, co polecają fachowcy
Author: Krzysztof Lis
Source: http://www.flickr.com
W nowoczesnych instalacjach nawigacja pracą narzędzi grzewczych opiera się na mechanicznym dostosowywaniu temperatury, do jakiej podgrzewają wodę, do temperatury - (odnośnik do strony) w pomieszczeniach, lub nawet do temperatury na zewnątrz. Pierwszy sposób nazywa się regulacją pokojową, a drugi pogodową. Użycie równolegle regulacji pogodowej i pokojowej sprawia, że układ reaguje nie tylko na zmiany aury, ale również na zachodzące w pomieszczeniach zyski ciepła, na przykład od kominka, albo pieca. W związku z tym przyczynia się do szczędzenia energii. Dzięki sterownikowi pogodowemu chroni się ją również dlatego, że utrzymuje on wybraną temperaturę w pomieszczeniu przy minimalnej koniecznej do tego temperaturze zasilania instalacji. Przynosi to dostrzegalny rezultat, gdy korzysta się z kotła kondensacyjnego, czy też pompy ciepła, gdyż te urządzenia pracują tym skuteczniej, im niższa jest temperatura, do której podgrzewają wodę.

Konstruktorom owych sprzętów nie starczyło poprzednie sterowanie ogrzewaniem i wymyślili układy pozwalające na nawigację nimi na odległość. Regulatory kadzi wolno więc współcześnie wyposażyć w część umożliwiający na komunikowanie się z nimi przez internet.


Jakikolwiek budynek wolno stojący powinien mieć układ kominowy, jaki jest projektowany do przyrządów grzewczych dla paliw gazowych, ciekłych i stałych. System Presto spełnia wysokie wymagania stawiane przez nowoczesne techniki grzewcze. Jest to komin wytrzymały na wilgotność i kwasowy kondensat, również na wielkie temperatury spalin. Jego montaż jest bezproblemowy i szybki, a budowa lekka. Rury wewnętrzne wykonane są z szamotu, znamionuje je spora odporność na korozję budowlaną (dowiedz się więcej).