Wybieramy odpowiedni wkład kominkowy

Najnowsze wpisy

Kominek może być główną dekoracją domu, a jednocześnie służyć jako dodatkowy element ogrzewania. Nowoczesne wkłady kominkowe są zdecydowanie bardziej praktyczne aniżeli tradycyjne kominki otwarte. Aby wkład kominkowy mógł odpowiednio pełnić swoją funkcję, trzeba zwrócić uwagę nie jedynie na wygląd, ale także na jego parametry techniczne i użytkowe.


Zalety wkładów kominkowych


Nowocześnie wyglądające wkłady kominkowe doskonale wpisują się w obecne trendy w aranżacji wnętrz.


Ponadto, wkłady kominkowe (hiperłącze do strony) są ekologicznymi źródłami ciepła. Spaliny wydobywające się z wkładów kominkowych mają mniej zanieczyszczeń niż te powstające ze spalania gazu, węgla, oleju, jak również spalin z kominków otwartych.


polecam te wkłady kominkowe we Wrocławiu
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Istotne parametry


Przy wyborze wkładu kominkowego należy zwrócić uwagę na wiele parametrów jakie podaje producent. Powinniśmy sprawdzić sprawność wkładu kominkowego podawaną w procentach, która określa ile minimum energii powstającej w czasie spalania drewna odzyskuje się w postaci ciepła. Następnym kluczem wyboru wkładu kominkowego jest też moc nominalna - uśredniona w czasie, a nie maksymalna - można przyjąć na przykład, że 1 kW mocy urządzenia starczy do ogrzania ok. 25 m3 pomieszczenia. Istotne parametry to także średnia temperatura spalin (średnia temperatura spalin nie może przekraczać 400°C), zużycie drewna (podczas palenia powinno wynosić średnio 2,5 kg na 1 h, przy mocy nominalnej urządzenia 7 kW) oraz czas pracy kominka bez uzupełniania opału (jeden załadunek drewna powinien wystarczyć na minimum 10 godzin - można wtedy mówić o komfortowym korzystaniu z kominka).


Jeżeli interesują kogoś wkłady kominkowe (www.robax.pl/szklo-samoczyszczace,30.html) Wrocław ma sporo do zaoferowania.


W stolicy Dolnego Śląska bez problemu znajdziemy firmy specjalizujące się w sprzedaży wkładów kominkowych, przez co będziemy mogli wybrać sprzęt w pełni dopasowany wyglądem oraz parametrami do naszych wymagań.