Wybieramy dachówkę

Najnowsze wpisy

Decyzja o wyborze pokrycia dachowego to jedna z pierwszych, jakie inwestor podejmuje już w fazie projektowania domku.


W większości wypadków trudno ją później zmienić, albowiem do rodzaju dachowego pokrycia dopasowuje całą konstrukcję dachową.


szafki
Author: A. Birkan ÇAGHAN
Source: http://www.flickr.com


Dlatego warto tę decyzję podjąć po rozważeniu wszystkich osiągalnych możliwości, dlatego że dach to nie tylko wygląd – to również bezpieczeństwo mieszkańców. Na wybór typu dachowego pokrycia ma wpływ mnóstwo elementów, takich jak kąt pochylenia dachu, lokalne warunki meteorologiczne, stopień skomplikowania dachu. Jednakże z reguły spotykane rodzaje pokryć dachowych w naszym klimacie jest to dachówka ceramiczna, blachodachówka i nowość na rynku – kompozytowa dachówka poznaj naszą firmę. Jakie są negatywy a także zalety poszczególnych alternatyw? Co będzie lepsze?
Dachówka (www.wienerberger.pl/produkty/membrana-dachowa-koramic-plus) ceramiczna jest to najstarszy i cieszący się wielkim uznaniem sposób na pokrycie dachu. Ów rodzaj dachówek realizuje się z odpowiednio przyszykowanej oraz wypalonej gliny, do jakiej dodaje się zwykle substancje uszlachetniające, na przykład kwarc oraz barwniki, dzięki którym inwestor otrzymuje szeroką gamę kolorystyczną produktu, jednak ciągle bardzo ograniczoną w porównaniu do dachówki kompozytowej. Pokrycia blaszane są lekkie, trwałe, łatwe do ułożenia a także najtańsze z zaprezentowanych opcji. Przypominać mogą gont bitumiczny bądź drewniany bądź ceramikę, ponieważ gama kolorystyczna jest nieomal bezgraniczna. Surowcem bazowym do produkcji tego typu pokryć jest blacha miedziana.


O trwałości blachy przesądza grubość rdzenia oraz rodzaj powłoki, która powinna być wytrzymała na płowienie. Jeśli idzie o ocieplenie dachu idealnie sprawdza się tzw. styropapa.