Wtórny rynek czy też mieszkanko od dewelopera?

Najnowsze wpisy

Mieszkanko od dewelopera nie nastręcza remontu, jest nowoczesne jak też możemy urządzić je podług własnych wymogów.


Czasem korzystniej będzie jednak nabyć lokum na wtórnym rynku, zwłaszcza że możemy tam znaleźć także propozycje w nowym budownictwie.
pierwotny
Author: KOMUnews
Source: http://www.flickr.com


Na co się zdecydować? rynek pierwotny (moja strona) czy może rynek wtórny? Z badań wynika, że ponad jedna druga rodaków zaciekawionych zakupem nieruchomości bierze pod uwagę jedynie propozycje z rynku pierwotnego. Swe decyzje ankietowani argumentują tym, że w nieruchomościach z rynku pierwotnego wszystko jest nowiutkie, obiekt nie nastręcza remontów, nabywca samodzielnie przesądza o wystroju wnętrza oraz, że budynki są bardziej schludne i współczesne. Inne argumenty to m.in. nowoczesna infrastruktura, niskie koszta eksploatacji, bogata oferta oraz ułatwienie późniejszej sprzedaży apartamentu.


asortyment
Author: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Source: http://www.flickr.com


Należy jednak mieć na względzie, że na wtórnym rynku można również nabyć mieszkania w nowym budownictwie (przykładowo kilkuletnie), jakie posiadają większość zalet nieruchomości od dewelopera. Czasami do nabycia są nawet mieszkanka z drugiej ręki w deweloperskim stanie. Jednak większa część mieszkań z drugiej ręki to siedziby wymagające dodatkowych nakładów finansowych.
Na ogół jest tak, że im starsze mieszkanie, tym większego wkładu potrzebuje, aczkolwiek od tej reguły bywają oczywiście odstępstwa Z jednej strony istnieje niebezpieczeństwo wysokiego funduszu remontowego, z drugiej natomiast strony mieszkania powstałe w starszych technologiach budowlanych przeważnie trudniej będzie ogrzać, co generuje większe opłaty. Część starszych mieszkań jest też niepraktycznie rozplanowana, mają przykładowo nieustawne oraz długie przedpokoje.