Wielu Polaków śni o tym, aby mieć własny dom - by był piękny, jak wycięty z naszych snów, musimy wybudować go osobiście

Najnowsze wpisy

Mieć własny dom oraz własny ogródek - to marzenie dużej grupy rodaków. Mamy możliwość kupić istniejący już dom. Tak jest zawsze łatwiej, gdyż mamy możliwość się od razu do niego wprowadzać.
Dekoracje kuchenne
Author: Danny Bollinger
Source: http://www.flickr.com


Jednak nie będzie on wtedy w stu procentach taki, jak sobie wyśniliśmy.


Jeżeli chcemy, by dom (zobacz wiercenie otworów w betonie), w którym zamieszkamy, był doskonały, to powinniśmy go sobie sami wybudować. Wtedy będziemy mieli pewność, że każdy detal i każdy pokój, będzie jak z naszych marzeń. Możemy mieć ogólne lub nawet jasne wyobrażenie o tym, jak muszą być rozmieszczone pokoje oraz gdzie chcemy umieścić taras. Jednakże, żeby nasze sny urzeczywistnić, musimy zrobić projekt domu. Wymaga to rzecz jasna zatrudnienia architekta, gdyż to on musi stworzyć ten projekt. Musi rozplanować wszystko tak, by dom w rzeczywistości był bezpieczny oraz nie runął. To jego profesja i jego odpowiedzialność. Dom - kliknij po szczegóły - musi posiadać przecież fundamenty, Mury nośne oraz solidny dach. Architekt wraz z nami opracuj układ pokoi. Musimy mu powiedzieć ile chcemy ich mieć, jak duży powinien być salon itp. Pytań jest oczywiście dużo. On z pewnością zapyta nas czy pragniemy postawić budynek piętrowy lub parterowy. Jakie mamy zamiar mieć schody oraz ile łazienek. Ważną sprawą jest również to, czy mamy zamiar posiadać balkony czy może wystarczy nam tylko taras.
Także strona, na którą będą wybudowane okna, wydaje się być istotna. Każdy wie, że powinno się unikać północy, gdyż z tej strony zazwyczaj jest ciemno i ponuro.