Wiele osób ma taką pracę, że musi zmieniać ubranie na robocze oraz często też buty - w zakładzie musi być miejsce przechowywania swoich rzeczy

Najnowsze wpisy

Jest mnóstwo takich fachów, gdzie całkowicie zmieniamy odzież przed rozpoczęciem swojej pracy. Nie chodzi wyłącznie o przebranie bluzki. Niekiedy jesteśmy zobligowani, by przebrać się całkowicie.


meble socjalne
Author: Leonora Enking
Source: http://www.flickr.com


dekoracyjna barierka balkonu
Author: José Carlos Casimiro
Source: http://www.flickr.com
budynki
Author: Aurélien JEANNE
Source: http://www.flickr.com


Niekiedy dodatkowo dostajemy obuwie czy okulary na oczy i rękawiczki. Powinniśmy mieć miejsce, aby to gdzieś przechowywać.


Duża ilość zakładów ma pokoje zwane przebieralniami. Z reguły znajdują się tam nie same szafki i ławki, ale także toalety i prysznice. Zwykle szatnie są oczywiście podzielone na męskie i damskie. Aby urządzić przebieralnie dla pracowników potrzebne są oczywiście meble socjalne. Niekiedy są to tylko szafki, ale zazwyczaj dodatkowo są też specjalne półki przykładowo na kaski lub obuwie. Takie meble powinny być wykonane z porządnych materiałów, ponieważ mają służyć wiele lat. Zazwyczaj w szatniach montuje się też kosze, gdzie pracownicy powinni wrzucać co pewien czas swoje ubrania do dezynfekcji. W wielu fabrykach znajdują się również stołówki. Tam też potrzebne jest regulaminowe wyposażenie. Stoły i krzesła to nie koniec. Niezbędne są również długie lady, przy których podawane jest jedzenie. Pracownik może wtedy przesuwać po niej tacę i zabierać z przegródek to jedzenie, na które ma chęć. Menu w przyzakładowych stołówkach nie bywa wymyślne, ale jest treściwe.


Gotuje się regeneracyjne obiady, by ciężko pracujący ludzie nie byli głodni. Również w pokojach socjalnych, gdzie są małe stoliczki, pracownicy mają prawo z reguły napić się herbaty podczas krótkiej przerwy.