W ostatnich czasach w Polsce pojawiła się moda na przepiękne mieszkania, które prezentują się jak takie na okładkach magazynów o designie wnętrz

Najnowsze wpisy

W Polsce rośnie nam ilość osób bogatych. Niejako nie ma to nic wspólnego z wyglądem mieszkań, ale jednak. Jeśli popatrzymy na mieszkania ludzi z wyższej klasy, to zauważymy, że istnieje boom na całościowe odnawianie apartamentów.


W przeszłości nikt nie miał zamiaru mieszkać w nieodnawianych kamienicach w ścisłym centrum.
prąd
Author: bartholo
Source: http://www.flickr.com


remontowanie
Source: pixabay.com


Były w opłakanym stanie. Ludzie wyprowadzali się z nich na nowiutkie osiedla, gdzie nie musieli niczego odnawiać. Teraz sytuacja odwróciła się. Na rynku sprzedaży mieszkań możemy dostrzec trend ponownego zainteresowania starymi budynkami. Mieszkania w nich są duże i mamy tam masa możliwości do świetnej aranżacji dla profesjonalnego designera. Musimy tylko być świadomym tego, że będzie się to wiązać ze znacznymi nakładami finansowymi. Remontowanie (sprawdź nas) apartamentów w wiekowych kamienicach nie jest proste. Grupa remontowa musi być naprawdę fachowa, ponieważ trzeba tam zainstalować ogrzewanie (w przeszłości w każdym z pokoi stał piec kaflowy), wymienić okna i podłogi. A to zaledwie początek pac. Dla ekipy wyzwaniem może być także łazienka i kuchnia. Może również wyjść na jaw, że będziemy musieli wyrzucić stare i wstawić nowe rury lub kable elektryczne. Wszystko zależy od tego, na ile poprzedni właściciele troszczyli się o własne mieszkanie.
Jeżeli jesteśmy więc gotowi na całkowity remont i duże wydatki, to rezultat okaże się nieprawdopodobny. Zakochamy się w swoim nowym apartamencie z wysokimi Sufitami oraz pięknymi oknami. Poczujemy przestrzeń dużych pokoi oraz nowoczesnej aranżacji.