W jakim miejscu urządzić konferencję, aby była udana?

Najnowsze wpisy

Przygotowanie dużej imprezy, takiej jak konferencja, sympozjum lub szkolenie wymaga zabrania się za organizację jakiś czas szybciej. Trzeba znaleźć idealne miejsce, wypromować samo wydarzenie i zebrać zapisy... Jeśli poszukujemy dobrego miejsca, dobrze jest zainteresować się nowo wybudowanymi centrami konferencyjnymi lub hotelami, które mają nowoczesne sale konferencyjne.
Przede wszystkim rozważmy liczbę osób – mówców, mile widzianych gości i uczestników imprezy. Zarezerwujmy taką salę, żeby wszyscy uczestnicy się pomieścili i aby mieli zapewnione komfortowe warunki. Sprawa druga – noclegi. W hotelu najczęściej nie będzie z tym problemu, można razem z salą zarezerwować noclegi dla trenerów z daleka, ale pokoi raczej nie zaoferuje nam wynajęta sala konferencyjna czy też centrum konferencyjne Gdańsk jest akurat doskonałym miastem, bo oferuje rozwiązania wygodne – można zorganizować tam zebranie w wybranym hotelu, ponieważ – przez nastawienie na turystów - jest ich wiele czy w centrum konferencyjnym, a jeżeli gość będzie chciał skorzystać z możliwości noclegu, możemy go zarezerwować w jednym z wielu hoteli, robiąc mu przy tym przyjemną wycieczkę po okolicy. Zobacz więcej.
centrum konferencyjne
Author: Digital Youth Summit Peshawar
Source: http://www.flickr.com
Sprawa trzecia – menu i catering. Jeśli konferencja jest całodniowa lub nawet trwa dłużej, dobrze jest zaplanować sesje i pauzy, a pośród nich także przerwy kawowe i lunch. Menu danego miejsca musi być dostosowane do samej imprezy i zaproszonych uczestników. Sprawa czwarta – techniczna strona imprezy. Oczywiście to już standard, że na wyposażeniu sali są wygodne krzesła (mogą być z blatami) oraz że sala oferuje bezproblemowe podpięcie rzutnika, darmowy internet przez WiFi, flip chart, ale lepiej się wcześniej rozeznać, aby uniknąć nieoczekiwanych niespodzianek.
Dobrze jest również upewnić się, czy pod wybranym przez nas miejscem są miejsca parkingowe. To niemal pewne, iż nowe centrum konferencyjne dysponuje miejscami parkingowymi na parkingu podziemnym lub na dachu budynku, lecz lepiej zorientować się szybciej, ile ich jest i poinformować gości o innych blisko zlokalizowanych parkingach.


To świetny wybór, żeby zdecydować się na nowoczesne centrum konferencyjne Gdańsk czy inne okoliczne miasta mogą poszczycić się takimi centrami prezentującymi bardzo wysoki poziom.