W jaki sposób wygląda porównanie wyboru mieszkania między rynkiem wtórnym, a nowym budownictwem? Jakie można wymienić za i przeciw?

Najnowsze wpisy

W którymś momencie przychodzi taki moment, iż decydujemy się na zakup własnego mieszkania. Rozważamy wtedy zakup domu z rynku pierwotnego, albo też wtórnego. To, jaką decyzję podejmiemy z pewnością zależy od różnego rodzaju spraw. Co może przemawiać za jedną i za drugą opcją?


Osoby kupujące swoje lokum zwykle korzystają z pożyczki. Rzadko zdarza się, że lokum kupujemy za gotówkę. Jeśli bierzemy kredyt, to często chcemy sprawdzić czy nie możemy skorzystać z jakiegoś programu, który mogły nam pomóc trochę zmniejszyć koszty. Natomiast jeżeli chcemy z takiej opcji skorzystać to najczęściej dotyczy to jedynie lokali nowych. Dlatego też gdy chodzi o nieruchomości Wrocław rynek pierwotny charakteryzuje się sporą popularnością. Tak jak w innych większych miejscowościach deweloperzy mają wiele najróżniejszych inwestycji, z tego względu wybór tego typu mieszkań jest całkiem duży - http://www.swiat.nieruchomosci.pl/ (http://www.swiat.nieruchomosci.pl/).


domy jednorodzinne
Author: Aiko, Thomas & Juliette+Isaac
Source: http://www.flickr.com


Swoje nowe lokum, to pewność, iż będzie zrobione w dokładny sposób tak, jak byśmy chcieli. Kupowanie lokalu z rynku wtórnego to na pewno pójście na kompromis, lub też męczące prace remontowe, by dostosować wszystko tak, jak nam się marzy. W przypadku pierwotnego budownictwa wprowadzamy się już do przestrzeni stworzonej po naszemu i co istotne całkowicie nowej wraz z całością budynku. W tym wypadku nie musimy się przejmować brzydką, zaniedbaną klatką schodową, czy kłopotami z budynkiem, jak cieknący dach, albo schodzący tynk na zewnętrznych ścianach.
Dużo bilbordów
Author: Carly Lesser & Art Drauglis
Source: http://www.flickr.com


Lato
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com


Sytuacja z nowym budownictwem wygląda też podobnie, gdy interesują nas domy na sprzedaż Wrocław wszak ma w ofercie nie jedynie mieszkania, lecz również właśnie wspomniane domy - strona (strona). To idealna opcja dla osób, jakie nie chcą się martwić o załatwianie wielu formalności związanych z budowaniem własnego domu od podstaw. Kiedy chodzi o swoje lokum, to z pewnością istotną sprawą będzie lokalizacja. W kontekście rynku wtórnego na pewno prościej będzie zakupić mieszkanie w centrum większego miasta. Rzadziej wszak zdarza się, że nowe inwestycje, jakie powstają znajdują się w centrum, a nawet jeśli tak się zdarzy, to są bardzo drogie. Z tego względu właśnie jeśli zależy nam na lokali w samym centrum to mieszkanie z z drugiej ręki może być lepsza. Jednak w innym wypadku, warto sprawdzić ofertę deweloperów.


Wiele osób chciałoby móc odpocząć w swoim domu, dlatego wybiera na mieszkanie z dala od centrum.


Niektórzy wyprowadzają się za miasto, by tam mieszkać w ciszy. Decyzja o zakupie lokum nie jest łatwa, należy zastanowić się, jakie są nasze priorytety. Natomiast wizja przeprowadzenia się do całkiem nowej i ładnie urządzonej przestrzeni w nowym budynku jest kusząca. Z tego względu wiele ludzi się na ten krok decyduje.