W jaki sposób wybrać odpowiednie lampy do wszelakich pomieszczeń w domu?

Najnowsze wpisy

Adekwatny wybór światła pozytywnie wpływa na wygodę bytowania w pomieszczeniu i tworzy doskonałe dopełnienie dekoracji wnętrza.

oświetlenie
Author: Bonsoni.com
Source: http://www.flickr.com
Przy pomocy blasku wydostającego się z lamp można wyczarować idealny klimat. Zwłaszcza jest to ważne, gdy chodzi o oświetlenie nocne. To oświetlenie nie może być zbyt ostre i męczące. Dobrze jest zaopatrzyć się w lampki nocne do ustawienia po obu bokach łóżka. Są użyteczne oraz stanowią ciekawy akcent dekoracji pokoju. Aktualnie szczególnie modne stały się lampy włoskie. Lampy te mają ciekawe kształty oraz zużywają mało energii. Zaleca się dobierać żarówki o ciepłej barwie. W pokoju sypialnianym winien być przytulny oraz miły klimat. Nowoczesne oświetlenie kuchni polega na zamontowaniu w kuchni kilku źródeł świetlnych. Wyposażając to pomieszczenie opłaca się zadbać o oświetlenie blatu. Najczęściej używa się w tym celu taśmy LED lub lampy halogenowe. Pozwalają one miejscowo rozjaśnić roboczy blat nie kolidując ze światłem z innych żyrandoli. Nowoczesne oświetlenie kuchni polega na podświetleniu stołu. Podwieszone żyrandole mają wyraźne światło bez efektu oślepienia. Zapewniają także dobre źródło światła centralnego. Warto w tym celu wybrać żyrandole z kloszem nieprzepuszczającym światło, zamkniętym od góry i skierowanym ku dołowi. Światło winno padać na całą przestrzeń stolika, by zaakcentować jego ozdoby. W pokoju dziennym istotny jest efekt miarowego naświetlenia. Lampa wisząca jest w nim często jedynym źródłem oświetlenia. Przy kupnie lampy należy postanowić, czy ma być ona jednopunktowa, czy może ma się składać z kilku źródeł światła. Żyrandole jednopunktowe zazwyczaj zawieszane są w niewielkich pomieszczeniach, natomiast lampy o kilku źródłach światła znakomicie nadaje się do wielkiego pokoju dziennego. Stanowi ciekawy motyw wystroju i pozwala na ustawianie jaskrawości oświetlenia. Lampy włoskie ze względu na swoje niepowtarzalne kształty zazwyczaj montowane są w głównych miejscach, przeważnie w dziennych pokojach (http://lampydodomu.pl/1355-wloskie-zyrandole).lampka nocna
Author: Ryan Hyde
Source: http://www.flickr.com
W przypadku łazienki warto pomyśleć o kilku źródłach oświetlenia. Najistotniejsze są lustra. Warto powiesić przy nich ścienne lampy, które w idealny sposób rozjaśnią twarz i figurę domownika. Winna być tu też możliwość przełączenia się na oświetlenie nocne, bo tylko ono nie będzie powodować oślepienia po zmroku.