W jaki sposób ochronić się przed gorącem? Co zadziała najlepiej? Podpowiadamy w artykule.

Najnowsze wpisy

W jaki sposób poradzić sobie z upałem? Czy przyjemna praca oraz życie w środku upalnego czerwca, w samym centrum miasta jest możliwe? Pewnie, że tak. Należy aczkolwiek przyznać, że poradzenie sobie z dość wysokimi temperaturami nie należy do najprostszych.
Co zrobić, żeby przeżyć upalne lato w zdrowiu i znakomitym samopoczuciu? Będzie na to kilka sposobów.


Najważniejszą kwestią jest picie odpowiedniej ilości płynów. Istotne, by było to przynajmniej 1,5 litra płynów dziennie. Picie właśnie takiej ilości owego wartościowego napoju będzie działało nie tylko na nasze dobre samopoczucie, ale także sylwetkę jak również (sprawdź propozycję) stan fizyczny. Woda jest obowiązkowa w trakcie długotrwałych gorących dni. Zapobiega szokom termicznym, nawadnia organizm, dostarcza właściwej ilości niezbędnych do życia jak również - poszerzone informacje pod linkiem - zdrowia komponentów mineralnych.


Znacznie podniesiona temperatura jak również duszność na stanowisku pracy skutkują nie tylko obniżeniem koncentracji, bólami głowy i ogólnym osłabieniem, ale mogą również spowodować zawroty głowy, utratę nieprzytomności a nawet poważniejsze, niebezpieczne symptomy. Toteż żeby temu zapobiec, wskazane jest zamontować na stanowisku pracy wentylatory pokojowe. Pozwalają na zmniejszenie temperatury, a przez to na bardziej komfortową pracę przy biurku czy komputerze. Efektem ich pracy jest podniesienie koncentracji, szybsza i bardziej wydajna praca.


łazienki
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


W okresie największych upałów wskazane jest pozostać w domu.
Należy unikać nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, szczególnie w przypadku małych dzieci, które są dość mocno narażone na zasłabnięcia, udary i również inne groźne skutki nadmiernie wysokiej temperatury. Toteż jeśli za oknem jest ponad 30 stopni, najbezpieczniej będzie pozostać w domu lub po prostu schować się gdzieś w cieniu.