W czasie renowacji bez rusztowania nic nie zrobimy

Najnowsze wpisy

Stale na blokowiskach dostrzegamy takie samo zjawisko. To oczywiście pnące się w górę rusztowania, za pomocą których ociepla się budynki przed nadejściem długiej zimy, czy maluje po jej odejściu.


wiatraki
Author: phault
Source: http://www.flickr.com
Jest to już obrazek tak dobrze nam znany, że pewnie mało kto wyobraża sobie blokowiska bez wysokich stelaży.


Na początku warto zastanowić się nad tym dlaczego w istocie wykonuje się takie prace. Rusztowania (kliknij tutaj) Plettac od lat są ustawiane przy blokach podczas różnego rodzaju pracach wykończeniowych, czy remontowych. Im budynek wyższy, tym trudniej byłoby wykonać jakiekolwiek prace renowacyjne bez udziału rusztowań. Remonty na wysokości są bardzo niebezpieczne i każda osoba, która ma je wykonać musi przejść konkretne przeszkolenie i respektować wszelkie normy bezpieczeństwa. Nawet malowanie bloku może zakończyć się tragedią, gdy osoba mająca się tym zająć nie zachowa ostrożności i nie zastosuje się do wytycznych dotyczących BHP. Rusztowania Plettac każdego roku umożliwiają licznym firmom również ocieplanie bloków. Jest to zabieg wykonywany zwłaszcza w przypadku budynków trochę starszych, które nie trzymają już ciepła w wymaganym stopniu. Powoduje to rzecz jasna dodatkowe koszty dla mieszkańców, ponieważ muszą oni wydać więcej pieniędzy na ogrzewanie swoich mieszkań. Nikt nie lubi wydawać niepotrzebnie pieniędzy, a spółdzielnie mieszkaniowe mają obowiązek zapewnić ludziom właściwe warunki do funkcjonowania - na nie przekłada się chociażby właśnie ciepły kąt. Ocieplanie - odnośnik do strony - to droga inwestycja, lecz jest konieczna w wypadku starych budynków i z pewnością jej koszty nie będą przewyższać kosztów, które zostałyby poniesione, w przypadku nie wykonania ocieplenia.


Nie udałoby się zrobić tego, gdyby nie rusztowania, które choć zostały wynalezione wieki temu - nadal nie mają sobie równych gdy chodzi o tego rodzaju prace. Każda szanowana firma wykończeniowa musi mieć taki sprzęt, bo bez rusztowania ani rusz.