Wózki widłowe: co powinno się przeczytać na temat tego rodzaju urządzeń?

Najnowsze wpisy

Zastosowanie wózków widłowych jest niezwykle potężne. Stosuje się je w różnych rodzajach przedsiębiorstw. Często jednak spotkać je możemy w wielkich magazynach i sklepach o dużej powierzchni. Historia wózków widłowych sięga tak naprawdę początku XX wieku. W naszych czasach wózki widłowe produkowane są przez bardzo wielu różnorodnych producentów.


dowiedz się więcej tutaj
Author: FoodBankCENC.org
Source: http://www.flickr.com
Wózki widłowe dostępne są aktualnie w wielu typach, różnią się przede wszystkim opcją napędu. Wyróżniamy pośród nich wózki, które są napędzane napięciem wytwarzanym przez akumulator, ale także napędzane silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym. Tych z silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi można użytkować jedynie na placu. Wśród wózków, które z pewnością niejeden z nas miał okazję zobaczyć w wielkopowierzchniowych marketach znajdują się wózki standardowe. Ale są też modele wózków widłowych tak zwanych bocznych. (http://www.japanlift.pl/cms/o-nas) Służą one przede wszystkim do przenoszenia nieprawdopodobnie długich elementów. Zastosowanie wózków widłowych jest dość przeróżne. Stąd ich producenci oferują także wózki, które stosowane są na świeżym powietrzu. Zdecydowana dużą część wózków widłowych składa się z ruchomego podestu. Ten podest > kładka layher pełni rolę podnośnika. Konstrukcja tych podnośników jest niezwykle różnorodna. Są pośród nich również takie, które są w stanie wznieść się na wysokość nawet kilku pięter. Wśród podestów znajdujących zastosowanie w wózkach widłowych należy wyróżnić: teleskopowe, nożycowe i ramieniowe. Pierwszy typ podestów jest w stanie przenieść konieczne elementy na najwyższą wysokość. Wózki (portal Centrum Szkolenia AGBAR kliknij

magazyn
Author: Scott Lewis
Source: http://www.flickr.com
Różnią się one pomiędzy sobą przede wszystkim maksymalnym udźwigiem. Nie da się ukryć, że wózki widłowe w dużej mierze ułatwiają pracę pracownikom dużej liczby branż, a szczególnie pracownikom zatrudnionych w wielkich magazynach. Umieszczenie przez nich towarów często na dużej wysokości bez pomocy wózka widłowego byłoby naprawdę ciężkie, a czasem wręcz niemożliwe. Aby móc pracować z wykorzystaniem wózka widłowego potrzebne jest przejście odpowiedniego kursu dla operatorów wózków widłowych.