urządzenia poprawiające wilgoć powietrza

Najnowsze wpisy

Suche powietrze zimą powoduje, że błony śluzowe, które mają ochraniać przed wirusami i bakteriami stają się zanadto wysuszone, w związku z tym nieodzowne jest nawilżanie wnętrz, jednakże musi się odbywać pod dozorem.


Nazbyt wysokie nawilgotnienie powoduje rozwój pleśni, także grzybów, a to z kolei służy roztoczom odpowiedzialnym za uczulenia.


Kupując sprzęty polepszające wilgoć powietrza trzeba brać pod uwagę Rozmiar pomieszczenia, zadania, częstość czyszczenia, lub wymiany filtrów, oraz poziom zużycia prądu.


gwarancja


Nawilżacz powietrza parujący stosują normalną regułę parowania. Prócz pojemnika na wodę ma wkład będący filtrem z higroskopijnego tworzywa i turbinę która tłoczy powietrze. Zasysane powietrze filtruje się, nawilża i wraca, a para jest niezauważalna. Dezynfekują także powietrze - https://www.aleklima.pl/klimatyzatory/montaz-klimatyzacji -, wyczerpują mało energii, lecz nie są nazbyt skuteczne. Ich praca jest słyszalna, chyba że mają tryb nocny.


Ultradźwiękowe posiadają zamontowane wewnątrz wyjątkowe narzędzie generuje ultradźwięki, jakie działają na wodę rozbijając jej cząsteczki. Powstaje zimna mgiełka, jaka wydostając się i zwilża. Nawilżacze owego rodzaju są niezwykle efektywne, bezdźwięcznie pracują, zużywają mało energii. Nawilżacze powietrza termiczne mają dokładne sterowniki rozstrzygające o pracy urządzenia w zależności od wilgotności powietrza w mieszkaniu.
Nawilżacze cieplne mają w pojemniku grzałkę. Woda gotuje się i paruje.


Niektóre z nich mają filtr. Ich walorem jest to, że woda gotując się niszczy zanieczyszczenia, mają też dużą wydajność. Pobierają natomiast dużo energii i potrzebują częstego czyszczenia.