Technologia LED dla każdego

Najnowsze wpisy

Obecnie niemożliwym jest normalne funkcjonowanie bez elektryczności, w związku z czym nie da się też nie płacić rachunków za pobór światła. Warto jednak jednocześnie pamiętać, że najnowocześniejsza technologia sprawia, że można używać m.in. świateł, a zarazem zmniejszyć dotychczasowe koszta za pobór bez większych wysiłków.


Nowoczesny wystrój pokoju
Author: Gabriele Barni
Source: http://www.flickr.com


Pojawia się w tym momencie jedno pytanie: jak?
Odpowiedź jest wręcz nadzwyczajnie prosta oraz niezwykle krótka - za sprawą żarówek, które zostały zaprojektowane przy zastosowaniu tak zwanych lamp LED, które pobierają o wiele mniej prądu, a równocześnie dają niezwykle dużą ilość światła, bez konieczności zapalania następnych lamp Jedną z takich modeli jest żarówka LED 5W, posiadają stosunkowo niską cenę, a równocześnie świecącą przez nawet kilka lat, w związku z czym ich wymiana z pewnością nie będzie konieczna przez długi okres czasu. Za ich pomocą - opierając się na najnowszych szacunkach - można zmniejszyć rachunki za prąd nawet o około 70%. Choć może się wydawać to niemożliwe, to jednak jest to zdanie błędne. Warto nadmienić, że żarówka LED 5W świeci w podobnej barwie, równocześnie nagrzewając się w znacząco krótszym czasie.


kieliszki do wina
Source: www.garneczki.pl


Bardzo często jednak obecnie zamiast lamp są stosowane tzw. oprawy sufitowe, inaczej mówiąc panel LED 60x60, które zostały stworzone w trosce o środowisko. Jest on niezwykle cienki oraz lekki, a dodatkowo - świeci za pomocą dużej wiązki, która dodatkowo nie męczy oczu i pozwala nawet na długie czytanie przy nich, bądź użytkowanie komputera.


Są to idealne zamienniki halogenów. Co ważne - wszystkie panele LED 60x60 posiadają neutralną barwę i są dostępne w stosunkowo niskich cenach. Można je zakupić zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i przez Internet.