Taśmy klejące pomocne są w codziennej pracy? Jakiego rodzaju są godne uwagi? Co warto o nich wiedzieć?

Najnowsze wpisy

Ciężko sobie wyobrazić wykonywanie różnych prac bez odpowiednich narzędzi, pomocy, jakie sprawiają, że wszystko wykonywane jest bardziej sprawnie. Obok tego rodzaju narzędzi jak wiertarka, młotek czy zestaw kluczy, równie niezbędna jest taśma klejąca.


A na pewno wybór różnorodnych modeli jest bardzo duży, to możemy dzięki nim zrobić bardzo dużo różnorodnych prac. Jakiego rodzaju są taśmy do wyboru?


Jedna z bardziej znanych to taśma klejąca poliestrowa, którą wykorzystuje się powszechnie w poligrafii, reklamie, lecz również przemyśle meblarskim i motoryzacyjnym. Faktycznie solidny klej - (klej poliuretanowy) zapewnia dużą przyczepność do różnego typu materiałów. To taśma odporna na różnorakie negatywne czynniki, jak promieniowanie UV, wysoka temperatura oraz wilgoć.


Kosztorys
Author: Lucius_Kwok
Source: http://www.flickr.com/photos/luciuskwok/824882012/sizes/o/


Następny typ to taśma tynkarska, która - jak sama nazwa wskazuje - jest pomocna w różnego typu pracach budowlanych. Dzięki niej bez problemu zabezpieczymy różne przedmioty przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Jest naprawdę łatwa w obsłudze, łatwo ją przerwać. Bardzo ciekawa oraz pomocna jest taśma (w serwisie) dwustronna, sprawdza się wszędzie, gdzie należy trwale złączyć ze sobą jakieś dwa elementy.


sąsiad
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com
Taśma aluminiowa - kolejny z opisywanych rodzajów - dobra jest do tworzenia uszczelnień, przykładowo w obudowach kominków. Są to taśmy gładkie zrobione w identyczny sposób, jak zbrojne, ale nie ma w nich szklanego włókna.


No i na koniec taśma ostrzegawcza BHP, to taśma oznaczeniowa właściwa do zabezpieczania, wyznaczania stanowisk pracy czy miejsc ewakuacji. Niezwykle istotna, wykorzystywana w dużej liczbie miejsc. Każda z tych taśm jest niezwykle przydatna więc dobrze ją mieć zawsze pod ręką.