Sznur zwany kominowym - jego rodzaje oraz najistotniejsze zastosowania

Najnowsze wpisy

Do czego stosowane bywają sznury kominkowe? W jakiego rodzaju temperaturach mają możliwość być one stosowane? Jakie grubości oraz długości takiego typu sznur ma możliwość posiadać, nie napomykając o cenie, jaką konkretnie ma możliwość osiągnąć? To wszystko i znacznie więcej nie posiadając żadnego problemu znajdziesz w środku naszego nowego - świeżo co wydzierganego - artykuły!
okna
Author: David McSpadden
Source: http://www.flickr.com


Sznury używane przy kominach są dość mocno charakterystyczne i mają kilka rodzai zastosowań. Wyróżnić pośród nich z pewnością mamy możliwość sznury dylatacyjno-centrujące, oraz takie wykonane z wełny mineralnej. Te pierwsze stosowane są przy montażu zrobionych z ceramiki przewodów do komina, oraz przy okazji jako sposób ich centrowania. Dość często są też stosowane przy podłączaniu różnych kotłów typowo spalinowych do tych ceramicznych. Cenowo taki sznur wychodzi mniej więcej 10 zł brutto za mb, lecz bywa to jak najbardziej opłacalne, głównie z powodu faktu, iż ów sznur bywa całkiem niepalny. Drugi rodzaj, a więc sznur kominowy z wełny mineralnej bywa znacznie tańszy - za tylko 1 mb wykosztujemy się w okolicy 5 złotych, a temperatura, w jakiej to może być używany wynosi nie więcej niż od 200 do 400 stopni Celsjusza. Jak można łatwo się domyśleć, takiego rodzaju temperatura musi coś oznaczać, a znaczy dosłownie to, że w niej nie występuje tak nazywane "wytrącanie się wilgoci". Innymi słowy takiego rodzaju sznur w ogóle nie powinien być używany w miejscach, gdzie wytwarzające się spaliny bywają spalinami mokrymi.
Na sam koniec trzeba dodać, iż obojętnie, który to sznur będziemy chcieli użyć, mamy możliwość wybory przeróżnych długości - także tych niestandardowych - oraz szerokości, które bywają adekwatne do swojego zastosowania.