Starsze, chorujące a do tego samotne osoby nie mają usłanego różami życia.

Najnowsze wpisy

Emerytury nie bywają wysokie, często starczają tylko na nierozrzutne życie i lekarstwa, a nierzadko nawet i na to jest za mało.


Niemłody, schorowany człowiek, który nie ma oparcia w rodzinie jest przymuszony samemu radzić sobie nie tylko z dolegliwościami, lecz też i z trudnościami życia.


wypłata
Author: Panasonic
Source: Panasonic
Tarot
Author: @DrGarcia
Source: http://www.flickr.com


marina - firma
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


Na szczęście jest możność, aby te przychody emeryta w wyraźny sposób podwyższyć i wesprzeć finansowo taką osobę. Fachowo mówimy na to renta hipoteczna. Taka pomoc jest skierowana do osób po 65 roku życia (szukaj informacji na funduszhipoteczny.pl). Wymaganiem pozostaje naturalnie posiadanie prawa własności do domu. Daje to profity obu stronom. Starsza osoba przekazuje prawo własności na fundusz hipoteczny, a wobec tego uzyskuje prawo (zobacz jeszcze więcej) do świadczenia renty dożywotniej wypłacanej każdego jednego (www.funduszhipoteczny.pl/dwie-ustawy-w-jednej-sprawie.html). Niejedna osoba z tego powodu akurat ma możliwość swą starość przeżyć z godnością. Wiadome jest przecież, że by otrzymać zwykły kredyt dla seniora jest to w większości wypadków niemożliwe ze względu nie tylko na starość, ale też na wysokość otrzymywanych świadczeń emerytalnych.


Z tego powodu, że istnieje akurat taka systematyczna renta hipoteczna niejedna w podeszłym wieku osoba ma możliwość spokojnie przeżyć każdy jeden miesiąc bez dokonywania wyboru między tym, czy kupić jedzenie czy leki.


Jest to najbardziej korzystne rozwiązanie dla osób samotnych i należy zaznaczyć, iż bardzo wielu seniorów skorzystało z tej możliwości.