Sprawne metody wzmacniania i zagęszczania gruntów

Najnowsze wpisy

Odporne i mocne fundamenty są podstawą wszelkiego solidnie wybudowanego domu. Niemniej, by móc zbudować fundament, trzeba najpierw zbadać grunt. Niemało przedsiębiorstw zajmuje się współcześnie doświadczonym badaniem gruntu za pomocą różnych maszyn, technik i urządzeń. Niektóre grunty mogą być zbyt grząskie i słabe, w takim przypadku powinno się zadbać o jego profesjonalne wzmocnienie czy też zagęszczenie.Wzmocnienie gruntu można zrobić za pośrednictwem przeróżnych metod, w zależności od wysokości projektowanego budynku albo obciążeń. Jedną z słynnych metod na wzmocnienie gruntu jest ubijanie, które polega na moczeniu gruntu wodą i ubijaniu go ręcznie czy mechanicznie. Przypuszczalne jest także zagęszczanie gruntów malutkimi kamieniami albo żwirem (www.spoiwex.pl).

Kolejną pospolitą i nadzwyczaj skuteczną metodą na wzmacnianie gruntów jest zrobienie zastrzyku z zaprawy cementowej, który nieraz wykorzystuje się przy wiotkich gruntach ziarnistych. Zaprawa wypełnia grunt, dzięki temu staje się on znacznie mocniejszy oraz bardziej wytrzymały.


selfie - dom
Author: Donostia/San Sebastian 2016
Source: http://www.flickr.com
Dodatkowo stabilizacja gruntów jest dopuszczalna dzięki metodzie Elektroosmozy interesujące informacje o tym jak stabilizować grunty. Metodę tą wykorzystuje się wtenczas, kiedy zachodzi konieczność wzmocnienia oraz zagęszczenia gruntu, który jest niesłychanie wilgotny z jednoczesnym jego wysuszeniem. W metodzie tej wprowadza się do gruntu rury stalowe oraz pręty aluminiowe, jakie pełnią funkcję elektrod. Przepuszczenie poprzez nie prądu sprawia, iż woda jest zbierana oraz eliminowana. W następnym etapie można wzmocnić zagęszczenie gruntu zastrzykami cementowymi czy też chlorkiem wapnia ( Poznaj profil firmy Spoiwex: www.spoiwex.pl).

Naturalnie to ledwo kilka popularnych i nieraz stosowanych metod na zagęszczanie gruntów. Jest ich sporo więcej. Jak już nadmieniliśmy, są one dobierane indywidualnie, użycie konkretnej metody zależy od wielu rozlicznych czynników. Możemy być pewni, iż jeżeli wzmacnianiem gruntów zajmuje się kompetentna, doświadczona i zalecana firma, to wybierze ona odpowiednią i skuteczną strategię na zagęszczenie gruntu pod budowę.