Skrzynka gazowa jako nadzwyczaj ważny element instalacji gazowej

Najnowsze wpisy

Niepoprawnie sporządzona instalacja gazowa to zagrożenie dla wielu osób. Wszelki nabywca gazu musi zadbać o to, by porządnie dostosować skrzynkę gazową.


Skrzynka gazowa (warte przeczytania) jest nadzwyczaj ważnym składnikiem jakiejkolwiek instalacji gazowej. Jest tam usytuowany reduktor ciśnienia, gazomierz, także główny zawór. Reduktor musi być umiejscowiony w taki sposób, by był stateczny, a główny zawór odpowiednio chroniony. Dostęp do skrzynki powinien być bezproblemowy. Ma to ważność przede wszystkim w czasie różnego typu awarii, czy też przeróżnego rodzaju klęsk żywiołowych.


skrzynka gazowa
Author: Demur
Source: http://demur.pl
To, z którego tworzywa jest zrobiona skrzynka ma duży wpływ na jej odporność. Stworzona z plastiku jest z reguły wykorzystywana w domach jednorodzinnych. Jest osiągalna w trzech kategoriach, przeznaczona do montowania na linii ogrodzenia, we wnęce, czy też modele wolno stojące.


Skrzynka metalowa sporządzana jest ze stali kwasoodpornej, na ogół ocynkowanej. Można również wybrać skrzynkę z laminatu. Do ich produkcji stosowana jest mata szklana nasączona szczególną żywicą poliestrową. Jest wytrzymała na działanie warunków pogodowych, niskich i wysokich temperatur, oraz wilgotności. Dzięki temu skrzynka gazowa z laminatu przydaje się doskonale do zagospodarowania na zewnątrz. Oprócz skrzynek tradycyjnych, istnieją jeszcze podwójne.


Wykorzystywane są w przypadku, gdy gazomierz zamontowany zostaje razem z zaworem głównym i reduktorem ciśnienia, a także w budownictwie wielorodzinnym. Skrzynka gazowa jest bardzo istotnym fragmentem całej instalacji, w związku z tym warto wybrać taką, jaka będzie realizowała wszelkie potrzeby.