Rzeczy, jakie warto wiedzieć, kupując działkę pod budowę domku

Najnowsze wpisy

Nabycie działki wydaje się łatwiejszą decyzją od opracowania projektu domu. Jest mnóstwo czynników, które oddziałują nie wyłącznie na poziom kosztów podczas samej budowy, ale istnieją też takie, które mogą dodać problemów w fazie użytkowania.
http://posesor-nieruchomosci.pl/
Author: twintiger007
Source: http://www.flickr.com


Należałoby zwrócić uwagę, czy jest droga dojazdowa do parceli i w jakim ona jest stanie. Nie musi to być droga publiczna, ale musi zapewniać dojazd do posiadłości, zatem gdy jest prywatna, powinno się sformalizować możność używania jej. Kiedy do działki nie ma dojazdu, konieczne jest ustanowienie służebności przechodu na nieruchomości sąsiedniej. Kiedy najlepiej oglądać działki Drawsko Pomorskie pod budowę domu? Każda pora roku wiąże się z jakimiś zależnościami (http://www.posesor-nieruchomosci.pl/dzialki-1/). Latem zdołamy np. ocenić zacienienie parceli. Podmokłość obszaru najprościej określić wiosną a także jesienią, stan dojazdowych dróg - szczególnie, jeżeli jest to droga nieutwardzona, dobrze ocenić zimą albo jesienią, gdy jest najwięcej opadów.


bhp
Source: pixabay.com


Naturalnie nie każdy może przeznaczyć rok na ocenianie zalet i wad wybranej lokalizacji oraz tak długo podejmować decyzję o kupnie parceli. Należałoby jednak podjechać na parcelę w rozmaITych porach dnia, żeby oszacować jej nasłonecznienie i wyselekcjonować najbardziej perfekcyjne położenie przyszłego domu w stosunku do stron świata.
Jeżeli idzie o nieruchomości Zachodniopomorskie, rozmiar ma bez wątpliwości znaczenie – im szersza parcela, tym większy wybór projektów, jakie można na niej zlokalizować (Posesor).


Zanim zakupimy działkę w dogodnej dla nas lokalizacji, wskazane jest zastanowić się, czy aby z całą pewnością będzie to akuratne podejście.