Pragniesz mieć przytulny salon? Wybierz styl angielski!

Najnowsze wpisy

Z pewnością wielu z nas kojarzy z brytyjskich filmów nostalgiczne, wygodne wnętrza mieszkań. Tapeta w kwiaty, jasna boazeria, okna w stylu angielskim. W dobie współczesnego rozwoju technicznego, tego rodzaju wyposażenie jest bez wątpienia niezwykle atrakcyjne, ludzie tęsknią za normalnością zamierzchłych czasów, kojarzy nam się ona z bliskością domowego ogniska.


Lecz jak zaadaptować swoje wnętrze, żeby przede wszystkim było interesujące i nieprzesadnie kwieciste? Jakie rozwiązania najsłuszniej zastosować? Czy drzwi angielskie to odpowiedni pomysły? Sprawdź - Firma POTOCZNY - OKNA i DRZWI DREWNIANE.
Jeśli podobają nam się różane tapety w pastelowych kolorach, jak najbardziej powinniśmy je wykorzystać, lecz nie do końca na całej ścianie. Można pomalować powierzchnie na biało lub niezwykle jasny, pastelowy kolor, a wyłącznie jedną ścianę, na przykład na przeciwko okna w stylu angielskim, pokryć tapetą. Wtenczas nasze pomieszczenie będzie posiadało znacznie lżejszy wygląd. Jeżeli pragniemy mieć w pokoju trochę zabytkowych mebli, jest to niezwykle dobry koncept, lecz nie przedawkujmy z ich ilością. Gdyż jeśli każdy element będzie wiekowy, przekształcimy nasze pomieszczenie w antykwariat. Starczy jedna, piękna komoda dębowa, która w połączeniu ze szklanym, nowoczesnym stołem zrobi wielką furorę. Dobrze w tym wypadku zamalować drzwi angielskie i boazerie na biało, pokój będzie mocniej słoneczny.
Jednak jeżeli zadecydujemy zaaranżować w ten sposób dom, czy potrzebujemy na to fortuny? Nie do końca. Pewnie, że jeżeli wyśnią nam się okna w stylu angielskim będzie to większy wydatek, lecz same dodatki są dość tanie, zobacz
drzwi do domu
Author: Paul Flint & Company
Source: http://www.flickr.com
: funkcjonalne okna w stylu angielskim.


Tapetę, szczególnie taki niewielki kawałek, nabędziemy za kilkanaście złotych, najatrakcyjniejsze oferty odszukamy w internecie. Jeśli chodzi o sofę do salonu - możemy jakąkolwiek posiadaną już oprawić na nowo w kwieciste motywy. Materiał będzie nas kosztował kilkanaście złotych a fachowiec kilkaset - i tak o wiele mniej niż nowy mebel. Z antycznymi elementami bywa różnie - jeżeli masz oko i umiesz rozpoznać autentyczny przedmiot w zniszczonym meblu, możesz już za sto złotych zakupić interesującą komodę, wymagać jednak ona będzie od ciebie odrestaurowania. To również są nieznaczne koszty a efekt murowany. Jeśli wykażemy nieco kreatywności, możemy z pospolitego pomieszczenia utworzyć interesującą aranżację. Drzwi angielskie, kwiecista ściana, jasne boazerie - to wszystko pozwoli nam nadać naszemu salonowi brytyjski wyraz, niczym ze starych, angielskich kryminałów.