Pozwolenie na zbudowanie garażu - czyli, czy bywa ono potrzebne - czy też nie?

Najnowsze wpisy

Chcesz wybudować garaż przy swoim domku, lub na swojej działeczce? Rozmyślasz nad tym, czy bywa Tobie potrzebne pozwolenie na tego garażu budowanie, czy być może starczy jedynie zgłoszenie tego rodzaju faktu? Co warto wiedzieć na temacik samiutkiej budowy wspomnianego garażu? To wszystko oraz jeszcze więcej nie posiadając najbardziej małego problemiku znajdziesz wewnątrz naszego nowego - świeżutko napisanego - felietoniku!


Rękawice Garden PRO
Author: Husqvarna
Source: Husqvarna


klimatyzatory
Author: Elizabeth Anderson
Source: http://www.flickr.com
Budowanie (szczegóły tu...) garażu jest to wewnątrz danych czasach powszechne i dobrze znane "zjawisko". W tej konkretnej chwilce bardziej duża ilość ludzi w Polsce, posiada swoje "cztery kółeczka" (albo dwa), dla których pragnie jak najwspanialej, dla tego buduje garaż aby schronić swoje "maleństwo" przed czynnikami zewnętrznymi (najczęściej pogodowymi oraz przed złośliwością innych ludzi). Co jednak uczynić, kiedy już będziemy pewni i zdecydowani na budowę? Czy pozwolenie na budowę garażu bywa naszym osobom niezbędne? Otóż nie, a przynajmniej nie do końca. Od 2015 roku, dzięki nowelizacji ustawy Prawa budowlanego, nie bywa już wymagane składanie wielkich formalności urzędowych, lecz zdarza się, iż trzeba zgłosić ów fakt, przez formalne Zgłoszenie. W jakich jednak sytuacjach? W tej chwili mówimy! Budowanie (sprawdź propozycję) garażu wolno stojącego nie wymaga od wspomnianego już czasu bardzo wielu formalności.


Jeżeli wspomniany garaż ma do 35 m2 oraz bywa jedno piętrowy, ot to zgłoszenie wystarczy bez żadnego problemiku, jeżeli jednakże posiada bardziej dużo kondygnacji i powierzchni, to w takiej sytuacji musimy się starać o pozwolenie na jego budowę. Dobrze jest zerknąć do sieci Internetowej oraz poczytać o owym określeniu więcej, aby nie popełnić jakiegoś błędu!