Plan na długą nieruchomość

Najnowsze wpisy

Na każdym rodzaju parceli da się postawić dom. Należy zdecydować na taki plan, aby łącznie z działką tworzył przemyślaną całość.
odzwierciedlenie - dom
Author: Erika Augusto
Source: http://www.flickr.com
Nierzadko zdarza się, że mamy nieruchomość (strona polecana w temacie), która nie zawsze jest zgodna z naszymi marzeniami. Jesteśmy spadkobiercami lub ktoś nam ją darował. Wielokrotnie jest też to wyjątkowa okazja albo bardzo nam zależy na tej konkretnej lokalizacji i wtedy kształt działki ma znaczenie drugorzędne. Wąska parcela to wyzwanie, żeby ciekawie zaplanować budynek mieszkalny. Projekty domów na wąską działkę znajdziemy w internecie. Najlepiej skorzystać z pomocy specjalistę. Istotne jest czy działka jest wąska, ale biegnie wzdłuż drogi. Albo jest wąska tzw. "kiszka" i jest usytuowana w głąb (ile kosztują projekty domów na wąską działkę). Jeżeli jest ułożona wzdłuż drogi to nie jest to kłopot. Bez problemu będzie umieścić garaż i dostęp do innych budynków gospodarczych nie będzie skomplikowany. Sytuacja gmatwa się, kiedy nieruchomość biegnie w głąb oraz jest tylko kilkumetrowy wjazd. W takiej sytuacji warto bardzo dokładnie przeanalizować projekty domów (zobacz by porównać) na wąską działkę. Pierwsze kłopoty mogą zaistnieć już podczas stawiania domu. Ciężki, spory sprzęt może mieć kłopot wjechać, wykonać manewr na działce. Jeżeli już istnieją sąsiednie budynki mieszkalne blisko ogrodzenia będzie tym ciężej. Należy Pomyśleć gdzie umieścić garaż. Czy na początku? Ułatwi z pewnością to wjazd, ale panorama będzie nieatrakcyjna. Poza tym naprawiając samochód wyciąga się klucze na zewnątrz i kiedy niespodziewanie potrzebujemy iść do domu może okazać się, że ktoś z drogi zabierze nam sprzęt. Może być taka sytuacja, że garaż z przodu to jedynamożliwość.


dom - wizja
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Pomysłem na wąską działkę jest budowa domu piętrowego. Nie zajmuje on dużej terenu. Ponadto garaż można wygospodarować w piwnicy. W ten sposób zostanie wygospodarowana ekstra powierzchnia. Właściwie zaprojektowany pokrycie dachowe optycznie poszerzy nieruchomość. Niewymiarowa nieruchomość zagospodarowana przez fachowca usatysfakcjonuje każdego klienta. Warto znaleźć sposób, aby wydobyć jej plusy.