PIT podliczany w sieci oraz portal podatkowy - czyli, rozliczenie PIT dwa tysiące szesnaście / dwa tysiące siedemnaście

Najnowsze wpisy

Chcesz w tym roku podliczyć się z PIT-u wewnątrz sieci? Opowiemy Tobie, w jaki sposób to wygląda! A być może zastanawiasz się, czym jest dokładnie portal podatkowy oraz jakie rzeczy w sobie zawiera? To wszystko oraz jeszcze więcej odnajdziesz wewnątrz naszego nowego felietonu!
rachunki
Author: kate hiscock
Source: http://www.flickr.com
Nasz nowy felieton po rozpoczynamy od zapytania: Czym jest portal podatkowy? W króciutkim objaśnieniu bywa to nowiutki projekt ministerstwa finansów, którego to zadankiem bywa wspierać nasze osoby (podatników) w wypełnianiu wszelkiego rodzaju obowiązków podatkowych - rozliczenie w 2017.

W ogólny sposób ów portal bywa cząstką serwisu Ministerstwa Finansów i składa się na dwie cząstki: ogólnodostępną, oraz po zalogowaniu (czyli tak przezywane Konto Podatnika). W naszym artykule jednakże nie skupimy się na tym, tylko na deklaracji PIT, która to możemy wypełnić onilne!

Uzupełnianie pit online jest bardzo łatwym procesem, którego to mamy możliwość wykonać nawet w parę minutek. Po załadowaniu programu, powinno się postępować według instrukcji, a więc: odpowiadamy na pytanka (na przykład w jaki sposób pragniemy się po rozliczać, czy chociażby do jakiego typu urzędu skarbowego pragniemy złożyć zeznanie), w kolejnym punkcie określamy typy przychodu, jakie to posiadamy odliczenia oraz tak dalej.rozwiązania biznesowe
Author: Timo Elliott
Source: http://www.flickr.com
W późniejszym terminie naszym zadaniem jest po uzupełniać dane z PIT-11 otrzymanym przez szefa (lub szefów). Wszystko jest zależna od kreatora, w którym wypełniamy deklarację. Niektóre pozwalają na skakanie między wpisywanymi informacjami - dlatego zanim wyślesz deklarację poprzez ów program, on poinformuje Ciebie o zapomnianych krokach oraz przypomni Ci o nich. Z tego powodu nie bój się i zacznij uzupełniać deklaracje PIT online - o pitach!