Patrole saperskie - po co dokładnie są i czy są w ogóle na potrzebne?

Najnowsze wpisy

Jak dobrze wiemy nasz kraj przeszedł swoje, jeśli chodzi chociażby o walki o terytorium. W obecne chwili jest u nas dosyć duży spokój, jednakże nawet do tej pory istnieją w granicach naszego państwa pozostałości z wcześniejszych bITew no i to nie tylko te, co znajdziemy w muzeach.
budynki
Author: Randy McRoberts
Source: http://www.flickr.com


Co zrobić, gdy nawet w czasie zwyczajnego wypadu znajdziemy coś, co aż strach dotykać? Czy bardzo często się to zdarza? W jaki sposób sobie z takim czymś móc poradzić?


patrol saperski
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Odnalezienie pozostałości po wcześniejszych wojnach wbrew wszelkim pozorom nie bywa aż tak rzadkie, jakby to się mogło nam wydawać. W rzeczywistości na terenie naszego kraju takiego rodzaju "interwencji" odbywa się średnio 7 - 8 tysięcy, przy czym samych przedmiotów w ogólnym podliczeniu wychodzi (również po obliczeniu średniej) - 300-400 tysięcy. osoby upoważnione do zajmowania się takim pozostałościami po wojnach zazwyczaj tworzą prawdziwe oddziały, które to można po określać jako tak zwany patrol (zobacz również patrol saperski) saperski lub odrobinę w inny sposób - jako patrol rozminowania. W zależności od obszaru odnalezienia potencjalnie niebezpiecznego sprzętu, należy skontaktować się z odpowiednim działem związanym z Obrony Narodowej lub z najbliżej położonym uprawnionym do przyjmowania takiego rodzaju zgłoszeń organem, a więc w szczególności: administracją państwową lub samorządową, policją, czy państwową strażą pożarną, strażą granicznej oraz kilkoma innymi, wśród których to odnajdziemy siły zbrojne RP, terytorium lasów państwowych, czy też po prostu naszą straż miejską.
Zgłoszenie takich pozostałości jest o tyle ważne, iż mimo dotychczasowego "uśpienia" konkretnego przedmiotu, tak naprawdę nigdy nie jest wiadomo, czy ono nie wybuchnie, dlatego właśnie tak ważne jest jego zabezpieczenie oraz usunięcie z miejsc, szczególnie publicznych.