Patelnia indukcyjna - czyli, co tak naprawdę warto bywa na ten temat mieć pojęcie

Najnowsze wpisy

Kuchenki typu indukcyjnego istnieją na ryneczku polskim już od dobrych kilku lat, stając się coraz bardziej popularnym produktem kuchennym. Tego rodzaju kuchenka ma wiele zalet, między innymi: w ogóle się nie nagrzewa, bardzo łatwo utrzymać ją czyściutką, takiego typu kuchenka zużywa sporo mniej prądu, dzięki czemu bywa niewiarygodnie ekonomiczna.


fotele obrotowe
Author: Dziedzic
Source: http://echopr.pl/PRASA/fotel_obrotowy_active_firmy_dziedzic.jpg
Jednakże nawet najlepsze rzeczy posiadają wady, a tego rodzaju kuchenka posiada jedną: Nie każdziutkie naczynie nadaje się do stosowania na nich. Dlaczego? Spróbujemy na to dać odpowiedź!


Naczynia do użytku indukcyjnego, tak naprawdę muszą posiadać parę charakterystycznych cech: są zmuszone posiadać właściwości rodzaju magnetycznego (jest to najważniejsza cecha), ich dno musi być płaskie, poznaczone "kółeczkami" - garnuszki które nie nadają się na indukcję, zwykle posiadają na samym dnie prążki (dotyczy to garnuszków zrobionych z anodowanie śląskie), warto także napomknąć, że jeśli chodzi o naczynia ze stali, to zazwyczaj jest na nich wytłoczony oznakowanie, mówiący o ich możności indykcyjnej. Zwykle jest tak, iż na pudełkach naszego nowego zakupu, takim jak dla przykładu patelnia indukcyjna, znajduje się znaczek, który to świadczy o tym, że wspomniana patelnie nadaje się na tego typu sprzęt - czasem jednakże jak to bywa, producenci kłamią, dlatego zawsze dobrze jest zapytać się jakiejś osoby z obsługi sklepu, aby podpowiedział naszym osobom, czy ów sprzęcik nadaje się, czy też nie nadaje na naszą kuchenkę.


W internecie nie posiadając problemiku znajdziemy doskonałe dla siebie patelnie oraz inne garnki - i to dość często za bardzo przystępną cenę, za którą to wystarczy się rozejrzeć!