Panele o której klasie ścierania można układać w marketach?

Najnowsze wpisy

Stawiając swój dom, musimy wybrać, jaką posadzkę chcemy mieć we wszystkich pokojach. Dotyczy to tak jadalni, wszystkich pokoi a także toalety.


Wykonane z drewna podłogi są naturalne i trwałe.


podłogi
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com
Są one oznaką solidności oraz niezniszczalności. Na podłogę do pokoju możemy wybrać panele. Cały czas są doskonalone metody ich wykończenia. Dzisiaj możemy wybrać kolor drewna, który będzie zewnętrzną warstwą paneli. Są to wyprodukowane z drewna panele, które mają budowę trójwarstwową. Powstały one jako alternatywa dla drewna. Panele z drewna można dziś kupić zrobione z postarzonego drzewa, które przypomina drewniane podłogi w starych domach. Niektóre panele poddawane są termicznej obróbce, jaka sprawia, że kolor paneli robi się ciemniejszy. Szczotkowanie paneli powoduje, że wtarta w panele uprzednio bejca okazale podkreśla słoje drewna. Możemy też kupić panele, jakie posiadają na krawędziach ciemne linie, jakie mają upodobnić podłogi do podłóg na starych okrętach. Drewniane panele są poddawane także wybielaniu. Dzięki temu zabiegowi panele utrzymują naturalną barwę drzewa, jednak odcień jego jest o wiele bardziej jasny przez co podłoga wygląda na spłowiałą.


drewno
Author: r. nial bradshaw
Source: http://www.flickr.com


Dzisiaj można dobierać panele z zewnętrzną powłoką, która wykonana jest z jednego z mnóstwa rodzajów drzewa. Mogłyby być panele z drewna polskiego a także z egzotycznego. Powierzchnia paneli zabezpieczona jest olejem lub woskiem. Mogłaby być matowa albo lśniąca. Im wyższa klasa ścierania paneli, tym lepiej. Najbardziej odporna na ścieranie jest klasa A6.


Wytrzymałość na starcie ich jest tak ogromna, że można układać je nawet w marketach. Odporność paneli na odkształcenia istotna jest w każdym wnętrzu. Rdzenie paneli wykonuje się z płyt HDF, jakie spełniają najwyższe wymogi. Odporne są one na nacisk przykładowo wysokich obcasów.