Ochrona na placu budowy. O jakich kwestiach nie zapomnieć w trakcie działań na placu budowy? Jak ochronić się przed wypadkami?

Najnowsze wpisy

Sprawa bezpieczeństwa na budowie zazwyczaj jest odpuszczana. W minionych latach regulacje UE zdziałały wiele dobrego w tej sprawie.


Przede wszystkim urzędnicy pilnują wszelakich zabezpieczeń pracowników i placu po to, by po pierwsze dostać dotację lub po prostu nie narażać się na przykre kary finansowe.


ogrodzeniabudowlane.com
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com


Cały plac budowy powinien być przede wszystkim otoczony przez ogrodzenia przemysłowe. Ochraniają one zatrudnionych przed niepowołanymi wizytorami i umożliwiają normalną i swobodną pracę. Wyznaczają również maksymalny zasięg, po jakim pracownicy w ramach obowiązków są w stanie się poruszać. Są to rzecz jasna jedynie płoty (zobacz zweryfikuj u źródła) tymczasowe i to, jakie właściciel zamontuje później zależy już tylko i wyłącznie od niego. Ale takie pomoce pojawiają się także w innych lokacjach. Podobnież sprawa wygląda przy okazji tylko zabudowy wewnątrz. Wszystkie ważniejsze miejsca powinny być otoczone w widoczny sposób.

Czy to biało-czerwoną taśmą czy poprzez ogrodzenia przemysłowe. Poza tym wszystkich pracowników trzeba uposażyć w kaski i odpowiednie obuwie. W zależności od rodzaju pracy także ważna może być odzież. Odpowiednie przystrojenie się oferuje możliwość komfortowej pracy bez szans na zranienia. Identycznie sprawa się ma z zabezpieczeniem pracy na wysokościach. Odpowiednio zamontowane rusztowanie to nie tylko bezpieczeństwo dla zatrudnionego na górze, ale także dla tych poniżej- znacznie więcej przeczytasz na www.
Oczywiście po zakończeniu prac należy całość ogrodzenia tymczasowe usunąć, jednak jeśli zrobi się to umiejętnie, to mogą być one użyte jeszcze kilka razy przy następnej budowie.


Pamiętajmy, iż ochranianie powinno stać się naszym celem głównym. Bez niego nie ma co się spodziewać, iż pracujący się dla nas poświęcą.