O czym nie zapominać, kiedy będziemy zdecydowani na kampanię billboardową? Jakiego rodzaju kwestie są najbardziej ważne?

Najnowsze wpisy

Jeżeli planujemy kampanię reklamową to należy być zdecydowanym na formę, jaką będziemy się posiłkować. Istnieje wiele możliwosci w zakresie reklamy, lecz na pewno dobrze przeznaczyć środki na coś konkretnego oraz działającego, jak billboard. Tego rodzaju reklama zewnętrzna ma tego rodzaju przewagę na niektórymi formami, że dociera do sporej ilości odbiorców
.
przekrój - firma
Author: Ministerio Bienes Nacionales
Source: http://www.flickr.com
By jednakowoż najbardziej profesjonalnie przygotować tego rodzaju kampanię musimy pamiętać o wielu wytycznych. Na przykład konieczny jest cel kampanii. Billboardy mogą budować świadomość marki czy pokazać konkretny produkt. Ale to nie wszystko, ponieważ kampania też może odnosić się do zagadnień pozornie prozaicznych, takiego typu jak informacja o kierunku lub odległości od salonu sprzedaży. To istotne, gdyż od tego czy kampania ma charakter wizerunkowy czy sprzedażowy będzie zależne następne działanie. Zobacz Madas-Media. Odnosi się to do każdego ośrodka miejskiego, możemy więc to dostrzec przykładowo w Krośnie, ponieważ jak billboardy Krosno ma wiele tego rodzaju kampanii reklamowych.firma - fotografia
Author: Ministerio Bienes Nacionales
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle niezbędna jest lokalizacja. Szczególnie jest to znaczące ze względu na charakter odbiorców porównany z założeniami przekazu reklamowego. Billboard powinien być zlokalizowany w miejscu widocznym, na wysokości, która pozwala na objęcie wzrokiem całej powierzchni plakatu. Jak mamy w planach taką kampanię to najbardziej korzystnie na początku zapoznać się z dostępnymi lokalizacjami. Jeżeli planujemy na przykład taką kampanię w Wejherowie, to powinniśmy pomyśleć jaki rejon miasta będzie najbardziej właściwy, gdyż jak billboardy Wejherowo posiada wiele interesujących lokalizacji na taką kampanię reklamową. Przekonaj się w najnowszym artykule. Przy montażu billboardu bardzo ważne jest oświetlenie.
Zamontowanie halogenów wiążę się ściśle z lokalizacją tablicy. Oświetlenie wpływa idealnie w przypadku billboardów, które są zlokalizowane poza miastem, szczególnie blisko dróg. Strumień światła może być rzucony z góry lub od dołu. Poza sprawą praktyczną halogeny gwarantują bardzo atrakcyjny efekt wizualny. No i co oczywiste, każdy billboard powinien być najlepiej zaprojektowany, ażeby spełniał swoją rolę. Często klienci robią taki błąd, iż umieszczają zbyt wiele treści na projekcie. Warto zadbać o odpowiedni wybór kolorów oraz fontów, będzie to tak naprawdę miało ogromny wpływ, żeby dotrzeć do większej ilości odbiorców.