O czym nie zapominać decydując się na klimatyzator? Co jest najbardziej istotne? W jaki sposób możemy je podzielić?

Najnowsze wpisy

Faktem jest, że jeszcze niedawno klimatyzatory oceniane były jako luksus. Obecne w niewielu domach, kojarzyły się z czymś dość drogim, na co stać wyłącznie osoby, które mają spore dochody.
Hala magazynowa z regałami
Source: www.foter.com


płótno - budynek
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Aktualnie jak wiadomo inaczej to się prezentuje, ponieważ coraz więcej osób może się na to zdecydować. Szczególnie iż klimat ulega zmianie, mamy coraz bardziej długie, bardziej upalne lata, więc i klimatyzatory przenośne-więcej tu:klimatyzatory to idealne rozwiązanie do każdego domu.


klimatyzatory
Author: Ron Frazier
Source: http://www.flickr.com


Klimatyzatory mogą być różnorakiego rodzaju: przenośne lub mocowane na stałe, ale też jednoczęściowe, co oznacza monoblokowe lub złożone z dwóch części - rodzaju split. To oczywiście nie wszystko, gdyż znajdziemy systemy do obsługi wielu pomieszczeń, które składają się z paru jednostek złączonych w jeden układ.


Definiuje się je mianem klimatyzacji multisplit. Co ważne, klimatyzatory są dobre nie tylko w najbardziej gorące dni, bo są w stanie także ogrzewać powietrze, więc przydatne są również w okresie chłodniejszym. W bardziej tanich modelach za to odpowiada nagrzewnica, w droższych wszystko jets zaprojektowane w lepszej technologii, tak więc sprzęt pobiera mniej energii elektrycznej. Pomimo że klimatyzacja jest w stanie ogrzewać, to bez wątpienia najbardziej istotnym parametrem jest to, by dobrze schładzała powietrze. Najistotniejsze więc (więcej opinii na ten temat), by miało odpowiednią wydajność chłodniczą.
By wybrać taki klimatyzator warto wziąć pod uwagę wiele czynników, tj. zysk ciepła od nasłonecznienia lub od urządzeń, które funkcjonują w pomieszczeniu, a także sprawdzić, jakie jest przenikanie ciepła przez ściany i strop. Jest to naprawdę ważne, więc przed kupnem klimatyzatora powinniśmy to dokładnie sprawdzić.