Niejeden lokal użytkowy, który przyjmuje gości, musi posiadać świetnie wyposażoną toaletę - dla komfortu wszystkich klientów

Najnowsze wpisy

W Polsce w ostatnim czasie otwiera się wiele nowych restauracji i kawiarni. W każdym tego rodzaju lokalu ważny bywa oczywiście smak jedzenia, ale także i design.


Przy czym osądza się nie tylko salę, ale też i łazienkę.


spotkanie u dewelopera
Author: Jeffrey Zeldman
Source: http://www.flickr.com


Istnieją jeszcze tacy kierownicy lokali, którzy twierdzą, że łazienka (propozycje) jest całkowicie nieważnym elementem restauracji. Bywa tam niezbyt przyjemnie, a sanitaria są stare. Z reguły klienci już nie chcą już wracać do takich miejsc. Oprócz zalet smakowych, liczą się przecież również względy higieniczne. Im prędzej to pojmą co poniektórzy właściciele, tym korzystniej dla lokalu. Młodsi menadżerowie myślą już na szczęście zupełnie inaczej. Z tego powodu w ich lokalach łazienka to często małe dzieło sztuki. Projektant mocno się postarał. Jest nie tylko czysto, ale wszystkie sanitaria są dobrej jakości. Gustowna toaleta i umywalka są zazwyczaj w podobnym kolorze. Z reguły mamy możliwość także zobaczyć urządzenia ułatwiające funkcjonowanie dla osób na wózkach. Oczywiście, niemal w każdym lokalu montowane są też dozowniki do płynu i suszarki do rąk. Niekiedy łazienka > sprawdź tutaj jest designerskim przedłużeniem sali. Zatem jeżeli wystrój lokalu przypomina Dziki Zachód, to podobnie będzie prezentowała się toaleta. Wszędzie znajdziemy drewno.
Jeżeli jednak prowadzimy azjatycką restaurację, to łazienka oraz wszelkie sanitaria będą pokazywały minimalizm. Tak jak lubią przykładowo Japończycy. Nie można zatem zaniedbać wyglądu toalety.