Nie wiesz, jak pozyskiwać środki na rozwój swej firmy? To łatwe - zobacz sam!

Najnowsze wpisy

Właściwie każda firma, aby mogła się rozwijać, musi być stale dofinansowywana z wszelkiego rodzaju środków finansowych. Zazwyczaj zdecydowanie mamy odłożone swoje środki na rozwój marki, a równocześnie posiłkujemy się różnego rodzaju kredytami czy pożyczkami, jednak wszystko to są środki, które prędzej czy później musimy zwrócić - a gdyby tak otrzymać dofinansowanie na rozwój firmy, którego później wcale nie trzeba zwracać? Znakomitym rozwiązaniem w takich wypadkach jest niewątpliwie ubieganie się o wszelkiego rodzaju dotacje unijne na rozwój swojej marki.
Na co można otrzymać dotację?


dofinansowanie na rozwój firmy
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com


Niestety dotacje unijne aktualnie można dostać tylko na pewne rodzaje działalności. Jeszcze pewien czas temu było osiągalne otrzymanie dotacji unijnej praktycznie na każdy projekt - wystarczyło przedstawić jedynie wstępny plan, a równocześnie otrzymywało się naprawdę spore pieniądze na rozwój firmy. Aktualnie dotacje można dostać na przykład na wszelkiego rodzaju wynalazki biotechnologiczne - jeśli Twa firma zajmuje się tego rodzaju działalnością, a równocześnie macie wyjątkowo zdolnych PRacowników, wtedy niewątpliwie powinniście ubiegać się o tego rodzaju dotacje.


Auto
Author: Kirsty Pitkin
Source: http://www.flickr.com


Jak uzyskać dotację?


geodeta
Author: Barbara Bresnahan
Source: http://www.flickr.com


Aby dostać pieniądze, należy złożyć odpowiedni wniosek. Prawda jest taka, że w współczesnych czasach dotacje unijne na innowacje możecie dostać jedynie na naprawdę innowacyjne rozwiązania, więc wniosek musi być wyjątkowo dobrze napisany.
Zazwyczaj większość firm zatrudnia do pisania tego rodzaju wniosków firmy zewnętrzne, które się w tym specjalizują - jeśli się na to zdecydujesz, na pewno uzyskasz wymarzone dofinansowanie.