Najważniejszy pokój w domu to przestronna sypialnia

Najnowsze wpisy

Im większa powierzchnia mieszkania, czy domu, tym więcej mamy w nim pomieszczeń. Pokój dzienny, pokoje gościnne, łazienki, pokoje przeznaczone na gabinety... Najistotniejsza jednak jest sypialnia!


Urządzając dom warto przemyśleć każdy krok zanim zaczniemy cokolwiek robić.
sypialnie
Author: 2 TOP
Source: http://www.flickr.com


Nasze sypialnie muszą stanowić istny azyl i sprawić, że w krótką chwilę jesteśmy w stanie się odprężyć po długich godzinach spędzonych w pracy, czy pełnieniu codziennych obowiązków. Nic tak nie relaksuje, jak dobra muzyka, której słuchamy leżąc wygodnie w łóżku, bądź film, oglądany w bardzo podobnej pozycji. Wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie by tego elementu zabrakło i traktuje to jako pewnego rodzaju codzienny rytuał. Sypialnie zwykle są aranżowane tak, żeby pomagały w naszej szybkiej regeneracji. To bardzo dobra metoda, aby wnętrzem nieco zmanipulować naszą głowę i sprawić, że w szybszy sposób się zrelaksujemy i prościej przyjdzie nam wejście w rytm kolejnego pracowitego dnia. Kolory, którymi pokrywamy ściany muszą być spokojne. Krzykliwa pomarańcz niewątpliwie nie jest odpowiednią barwą, która mogłaby się znaleźć właśnie w sypialni. Łóżko - w miarę możliwości wynikających z metrażu, którym dysponujemy - nie powinno znajdować się w bliskim sąsiedztwie kaloryfera, ponieważ zbyt wysoka temperatura także może spowodować, że trudniej będzie nam się zrelaksować. Ponadto może to wpłynąć na odczuwanie z naszej strony uciążliwego bólu głowy. Nie należy też przesadzać z dekoracjami. Zdjęcia, obraz i figurka zupełnie wystarczą. Mózg nie może mieć bowiem zbyt wielu bodźców, ponieważ nie będziemy mogli skupić się na odpoczynku.
Aranżacja sypialni jest bez wątpienia bardzo istotna przy zajmowaniu nowego domu, bądź mieszkania. Jej wygląd wpływa na nasz mózg, bo im lepiej urządzona, tym łatwiej nam się zregenerować. Rozplanuj jak wykorzystasz przestrzeń w najważniejszym pomieszczeniu w domu!