Najważniejsze zasady korzystania z wentylatora - czyli po prostu jak się nie rozchorować?

Najnowsze wpisy

W dzisiejszych czasach praktycznie w każdym biurze, a dodatkowo w coraz większej ilości domów jest klimatyzacja, która pozwala nam przeżyć tropikalne upały w lecie. Jeżeli jednak spędzasz akurat czas w pomieszczeniu, w którym klimatyzacji brak, wtedy trzeba radzić sobie w jakiś alternatywny sposób.
przemysł - widok
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com


Jak wówczas nie roztopić się z gorąca, a równocześnie nie zachorować od zbyt niskiej temperatury?


wentylator
Author: d.s.p
Source: http://www.flickr.com


Sposoby na chłodzenie (zobacz więcej - naprawa chłodni warszawa) się


Jeśli spędzasz całe dni w pomieszczeniach, gdzie brakuje klimatyzacji, wtedy Twoim największym sprzymierzeńcem bez wątpliwości jest wentyLator. Niegdyś był najważniejszym wyposażeniem praktycznie każdego biura, niemniej z czasem został zdetronizowany przez klimatyzację, która zazwyczaj spełnia o wiele lepiej swoje zadania. Jeżeli jednak nie macie w biurze klimatyzacji, wtedy wentylator zdecydowanie powinien być pierwszą rzeczą, której kupno powinniście wymusić na swym szefie. Dzięki niemu temperatura w pomieszczeniu będzie przynajmniej odrobinę lepsza w czasie największych upałów.


Jak się nie rozchorować?


Zwykle używanie wentylatora w dłuższym okresie prowadzi do regularnych przeziębień. Jeśli chcemy bowiem poczuć ruch chłodzącego powietrza, wtedy często kierujemy sobie wentylator (więcej na temat) bezpośrednio na twarz lub szyję - a wtedy niewątpliwie nie jest trudno o przeziębienie. Zazwyczaj łatwiej powiedzieć niż stosować w praktyce, jednak wentylator najlepiej kierować w inną stronę niż bezpośrednio na siedzących obok niego ludzi. Ruch powietrza w biurze, chociaż niezauważalny wtedy gołym okiem, będzie odbywał się tak czy siak.
Jednocześnie dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy zimnego powietrza na ciepłym ciele, dzięki czemu bez wątpliwości łatwiej będzie nam uniknąć przeziębienia latem.