Najpiękniejsze wzory i proces wykonania kamiennych nagrobków.

Najnowsze wpisy

Kamień sławny już w starożytności używany był w budownictwie. I owe wykorzystanie posiada obecnie. Taki kamień nim zostanie użyty musi być wpierw pieczołowicie przyszykowany. Kamieniarz bowiem tak zwie się osoba interesująca się wydobywaniem a także późniejszą obróbką , pozyskuje z kamieniołomu odpowiednie ilości bloków kamiennych. Jest to jeden z nielicznych zawodów utrzymujących się w dalszym ciągu.

Cmentarz
Author: micadew
Source: http://www.flickr.com
Właściwie nie zapowiada się żeby miało się zmienić. Poniekąd dlatego, że niejeden z nas miał okazję udać się na pogrzeb kogoś bliskiego albo znajomego. Te wyśmienicie zrobione nagrobki są właśnie dziełem niejednego kamieniarza. Gdy spotka nas w życiu bardzo przykra okoliczność, jaką właśnie bywa śmierć, musimy się zainteresować całą oprawą pogrzebową. Oprócz mszy w kościele, pochówku na cmentarzu czy też stypy do naszego obowiązku należy znaleźć właściwy pomnik na grób. Idąc do firmy kamieniarstwo Warszawa mamy satysfakcję właściwie zrobionej pracy takiego pomnika, który sobie zażyczymy. Nagrobki wyprodukowane są zazwyczaj ze skał metamorficznych jak i magmowych. Natomiast nim powstanie fantastyczny granitowy pomnik, kamień powinien przejść bardzo długą drogę od pozyskania do końcowej obróbki. Kamień po pozyskaniu oraz przewiezieniu do zakładu, jest pocięty na właściwiej wielkości płyty.


Kamień bywa niebywale mocnym materiałem, tymczasem do tego dość kruchym jak i można go łatwo u szczerbić. Dlatego do cięcia stosowane bywają niebywale precyzyjne diamentowe tarcze, które w szczególny sposób chłodzone są wodą. Wówczas tak porozcinane kawałki odsyłane są do czyszczenia i szlifowania. Po takiej obróbce przeważnie przewożone zostają do mniejszych warsztatów kamieniarskich. Zobacz więcej tutaj: więcej na ten temat na tym serwisie.

Następnie tam cięte zostają na odpowiedniej wielkości fragmenty, z jakich powstaje ostateczny produkt w postaci cudownych pomników. Niejeden warsztat kamieniarski, jaki zajmuje się w produkcji nagrobków posiada tak zwane nagrobki galeria, w której wystawiane są zaprezentowane zrobione pomniki, wazony i różne rzeczy z owego materiału. Mniejsze warsztaty właśnie, dzięki takim galerią zapewniają sobie bardzo dobrą sprzedaż, i mogą utrzymać się na rynku. Zobacz galerię: https://tborkowski.pl/galeria-renowacje-pomnikow/.