Nadzorowanie sprzedaży internetowej i przywileje klienta

Najnowsze wpisy

Jeżeli myślimy o otwarciu sklepu internetowego, powinno się mieć na uwadze dwie bardzo istotnie kwestie: regulamin sklepu i rejestr klauzuli niedozwolonych. Pierwszy dokument możemy sporządzić sami, albo powierzyć tę formalność fachowcowi specjalizującemu się w dziedzinie ecommerce.

Regulamin sklepu
prowadzenie sklepu online
Source: pixabay.com
jak napisać (strona tutaj) – naturalnie trzeba będzie podporządkować się do rozporządzeń ustawy z 2 marca 2000r. o ochronie praw konsumentów i odpowiedzialności za krzywdę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Przede wszystkim regulamin powinien być jasny i zrozumiały dla potencjalnego klienta i informować go o naszych danych i namiarach naszej działalności gospodarczej, profilu świadczenia, jego podmiotu, cenach, cle i podatkach, prawie o odstąpienia od umowy, jej anulowania, reklamacji, miejscu i możliwości jej przeprowadzania, ewentualnych należnościach wynikających z użycia elektronicznych i telefonicznych środków komunikacji (jeśli kalkulowane są wedle niestandardowej taryfy), a także terminie, w którym informacje o cenie stają się zobowiązujące. Jest to szczególnie istotne, aby mieć możliwość uniknięcia smutnych konsekwencji. Po sporządzeniu regulaminu, należy się koniecznie skonsultować się ze specjalistą.
sklep online
Author: markus spiske
Source: http://www.flickr.com
Kary za stosowanie regulaminu niezgodnego z obecnym prawem, potrafią być szczególnie wysokie. Klauzule niedozwolone rejestr sporządzony przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, obejmuje spis klauzul zamieszczanych na umowach, łamiących prawa klienta.


Według kodeksu cywilnego, postanowienia nie uzgodnione indywidualnie, nie są absolutnie wiążące dla klienta, jeśli rażąco godzą w jego dobra. Jeśli podpisana przez konsumenta umowa przypuszczalnie nie spełnia żądanych wymogów, klient może zawiadomić prezesa UOKiK o podejrzeniu używania przez przedsiębiorcę niedozwolonego wzorca umowy.

Prowadzone przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta klauzule niedozwolone rejestr, to spis, z którym musi się koniecznie zapoznać młody posiadacz sklepu internetowego - serwis legalnybiznes.pl. Podczas pisania regulaminu sklepu musimy koniecznie mieć go na uwadze. Na szczęście,trudne jest dla nas regulamin sklepu jak napisać, możemy liczyć na wsparcie ze strony specjalistów.