Na czym polega zabieg in vitro? Czy rzeczywiście daje dobre rezultaty? Dla jakich osób jest przeznaczony?

Najnowsze wpisy

Jednym z najbardziej poważnych problemów dla młodych ludzi jest trudność w doczekaniu się dzieci. Całe szczęście jest na to sposób. Metoda in vitro jest dziś najbardziej popularna i dająca nadzieje.


Obecnie metoda in vitro jest najlepiej rokującym sposobem, jaki można użyć w leczeniu niepłodności. Często przeprowadza się ją w specjalistycznych miejscach, przykładowo klinika in vitro. Wskazaniami do jej stosowania są u mężczyzny złe parametry nasienia. Można to sprawdzić, w momencie gdy nasienie kwalifikowane przez embriologia jest nieodpowiednie do zapłodnienia drogą naturalną. Nie jest dobre także do inseminacji, czyli stymulowania wewnątrz ciała kobiety. Dla pań wskazania to nieudane dostępne metody leczenia niepłodności, to oznacza za pomocą środków hormonalnych czy zachowawcze leczenie inseminacjami.

in vitro
Author: Solis Invicti
Source: http://www.flickr.com
Do tego, ważny jest wiek kobiet, jak również czas trwania leczenia bezpłodności. Metoda in vitro polega na tym, iż można uzyskać komórki jajowe po odpowiedniej stymulacji w jajnikach. Z takich jajników możliwe jest pobrać je przez nakłucie, później zapłodnić pozaustrojowo w inkubatorze plemnikami, jakie otrzymać można od partnera. Hodowla zarodków to czas mniej więcej dwóch-czterech dni, zaś po takim czasie możemy podać zarodki od razu do jamy macicy. Jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny. Po tym powinniśmy poczekać parę dni na rezultaty, i czekać czy rozwija się ciąża, czy zarodki przyjęły się w macicy - klinika in vitro - sprawdź.

Metoda taka jest dostępna dla ludzi, jacy pragnęliby z niej skorzystać, dla wszystkich osób, którzy pragną posiadać własne potomstwo. Jednakże tego typu zapłodnienie to spory koszt, mniej więcej 5,5 tysiąca złotych, a do tego trzeba dodać koszt wizyt i leki do stymulacji. Na szczęście wiele z tych badań jest dofinansowywanych jak badania prenatalne NFZ. Prawdopodobieństwo zajścia w ciąże zależy od danego przypadku i waha się między 25-35 procent szans. Wiele par musi próbować parę razy, nim będą rezultaty - czytaj więcej o badania prenatalne NFZ. Najczęściej pojedynczy zabieg nie przynosi rezultatów, dlatego trzeba próbować parę razy. Tak właściwie, nie powinno się przekraczać 3-4 prób w ciągu roku, jednakże warto pamiętać, iż in vitro to zabieg nieinwazyjny oraz bezpieczny. Nie możemy zapominać także, że dla sporej ilości ludzi jest to często tak zwana ostatnia deska ratunku, żeby być w stanie spełnić własne marzenia o rychłym rodzicielstwie.