Na co trzeba zwrócić uwagę w czasie wynajmowania lokalu?

Najnowsze wpisy

Do prowadzenia każdej działalności gospodarczej obligatoryjny jest odpowiedni lokal. Jeżeli dopiero zaczynamy funkcjonować jako biznesmen, najprawdopodobniej nie mamy dosyć znacznych funduszy, żeby taki lokal zwyczajnie nabyć.


Istnieje jednak możliwość jego wynajmu.


panorama - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Jest to idealne (i często nawet jedyne) rozwiązanie dla firm, które chcą mieć swoją siedzibę w centrum większego miasta. A do tej grupy z pewnością zalicza się stolica Dolnego Śląska. Jeżeli to tam właśnie chcesz prowadzić swą działalność, to na pewno będziesz mógł przebierać w obecnych w tamtym miejscu ofertach. Na rynku są lokale o niemalże każdej wielkości oraz przeznaczone do prowadzenia w niej spółki z jakiejkolwiek dziedziny. Tego typu lokal mógłby składać się z jednego czy też dwóch pomieszczeń albo całego piętra, wraz z zapleczem sanitarnym. Obecne mogą być tam wszystkie niezbędne media, czyli prąd, woda czy też telefon. Są biura zlokalizowane w ścisłym centrum lub w nieco w mniejszym stopniu reprezentacyjnych obszarach. Z tego też powodu jeśli interesuje Cię wynajem lokali użytkowych Wrocław jest miastem, w którym na pewno znajdziesz właściwy do swoich potrzeb lokal. Trzeba jedynie dokładnie sprawdzić aktualne oferty, gdyż taki punkt bardzo silnie kojarzy się z wykonywaną w nim działalnością.
Przed wynajęciem konkretnego punktu należy również przeprowadzić precyzyjne obliczenia. Wiąże się to z daną branżą czy też oczekiwaną ilością klientów pod względem wysokości czynszu oraz stałych kosztów za m.in. prąd.


Poza spodziewanymi zarobkami oraz kosztami funkcjonowania działalności, trzeba także brać pod uwagę pierwsze koszty dostosowania lokalu do potrzeb firmy. Tutaj ważną rolę może odgrywać fakt, czy spółka jest płatnikiem podatku VAT, zatem czy będzie można odpisać pewne koszta od należnego opodatkowania.