Mieszkanie oświetlone LED-ami. Zróbmy niepowtarzalny klimat.

Najnowsze wpisy

W dobie ekologii oraz dbania o środowisko naturalne ogromny nacisk kładziony jest na maksymalne wykorzystanie energii elektrycznej oraz ograniczenie poboru przez użycie bardziej efektywnych rozwiązań. Jednym z pierwszych rejonów naszego codziennego życia, w którym zmiany te są najbardziej widoczne oraz najsprawniej wprowadzane jest oświetlenie.


Od kilku lat zmniejsza się sprzedaż zwykłych żarówek na rzecz energooszczędnych. Ostatnio najbardziej popularne staje się oświetlenie led (link). Światło ledowe niczym nie ustępuje standardowym rozwiązaniom a w zestawieniu z nim prezentuje niebywale wiele zalet.
 
Oświetlenie ledowe gwarantuje pobór energii mniejszy nawet o 90%, bardziej efektywną pracę oraz (czytaj resztę pod adresem) lepszy dobór rodzaju światła. Poza tym są zupełnie nieszkodliwe i nie rozgrzewają się i nie zużywają przy częstym włączaniu i wyłączaniu.
 
Author: OSRAM
Zima z powodu zmniejszonej ilości światła, które do nas dolatuje zmusza do większego oświetlenia większość ciągu dnia. Zastosowanie ledów jest tutaj bardzo dobrym pomysłem zwłaszcza ze względu na kwestie ekonomiczne. Zima to również okres, który wszystkim kojarzy się ze świętami. Jeśli święta to też choinki i ozdoby. Właśnie tutaj żarówki ledowe rozpoczęły masowy podbój rynku. Idealne przez jakość światła oraz mnogość kolorów. Również oświetlenie miejskie oraz, a także przemysłowe w w dużej części zostało w święta zamienione na takie ledy: ledison.com.
 
Tania eksploatacja spowodowała, że większość ludzi skora jest w taki sposób ozdobić swoje domy, tarasy oraz działki bez trosk o podwyższone opłaty za energię elektryczną. W okresie świątecznym powoduje to niepowtarzalny klimat i poprawia nastawienie. Światła led poprzez swoje nieduże wymiary umożliwiają dodatkowe wykorzystanie. Często widzimy świecące listwy led, są elastyczne i oferują nam możliwość ułożenia w dowolne wymyślone figury, co było niezwykle trudne lub niemożliwe przy użyciu tradycyjnych żarówek.

 
Progres technologiczny i wzrastające wymagania proekologiczne wpływają na wymyślanie i wytwarzanie nowych rozwiązań. Duża część, jak widać na powyższym przykładzie znajduje szeroki odbiór u przeciętnego Polaka. I jako jeden z nielicznych może zareklamować się wieloma atutami korzystnymi zarazem dla naszego portfela oraz nastroju.