Mieszkania w Bielsku-Białej - czyli, kolejny tekścik z cyklu "gdzie poszukiwać?" oraz "w jaki sposób znaleźć?"

Najnowsze wpisy

Temacik związany z mieszkankami, bywa dość często poruszany zarówno wewnątrz mediach, jak i prywatnie między ludźmi. Najważniejszą różnicą między nimi jest jednak sposób rozmowy na ich temat, albowiem media zwykle koncentrują w sobie rynek pierwotny, czyli mieszkanka całkowicie nowe, w nowiutkich osiedlach, zbudowane od samego zera, bez pierwszego mieszkańca.


mieszkania bielsko
Author: Tim Walker
Source: http://www.flickr.com


Fototapeta dżungla
Author: Kids Town
Source: www.kidstown.pl


Jednak jeżeli chodzi o rozmówki prywatne, to zwykle jest tam poruszany temacik ryneczku wtórnego, albowiem "zwykłego obywatela", często nie bywa stać na mieszkanka dopiero co zbudowane...


rozwiązania
Author: Jena Fuller
Source: http://www.flickr.com
Jak łatwo się zorientować nasz dzisiejszy temacik jest to temat mieszkaniowy, jednak rozgraniczamy go do pewnego obszaru na górnym śląsku, a więc dokładnie miasta Bielsko-Biała. Mieszkania Bielsko, to jak się okazuje po wejściu do sieci, mieszkanka ponad wszystko pochodzące z wnętrza ryneczku wtórnego - jest to powiązane z tym, iż większość budowli, tak jak (zobacz przejdź po tym linku) na calutkim górnym śląsku, jest jeszcze z czasów komunizmu, gdy cały górny Śląsk był częścią całkowicie innego typu kraju.


Co oczywiste poza ryneczkiem wtórnym wewnątrz mieście istnieje także ryneczek pierwotny, jednak istnieje go tam niewiarygodnie mniej, poprzez co wprowadzając odpowiednie hasełka do wnętrza przeszukiwarki, pierwsze co dostajemy to ogłoszenia mieszkań już wcześniej zamieszkałych, które odnajdziemy na takich stronach jak dla przykładu bardzo popularny otodom czy też morizon, nie napomykając już o stronkach mniej powiązanych z tematyką mieszkaniową, czyli takich jak Allegro, czy OLX. Dobrze wspomnieć, iż poza kupnem mieszkań można również je wynająć, i to za nie aż tak wygórowaną kwotę, jak w większych miastach.