Marmur dla każdego - jak wyeksponować materiał

Najnowsze wpisy

Marmur to skała metamorficzna powstająca z wapieni. Główny jej składnik to krystaliczny kalcyt. Marmur powstaje w temperaturze ok 500-700 C przy bardzo wysokim ciśnieniu. W skutek tego przeobrażenia powstają naprawdę piękne i wyjątkowe skały. Równie piękną skałą jak marmur jest granit, w przeciwieństwie do marmuru, granit powstaje w środowisku głębinowym – stąd jej niesamowity wygląd.

marmurowy kominek
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Granit to bardzo piękna skała (zobacz trawertyn) powstająca w środowisku głębinowym - stąd między innymi jej niesamowity wygląd. Różnorodność kolorów oraz jej właściwości sprawiły, iż jest to coraz częściej wykorzystywana skała do kreowania niesamowitych elementów wykończeniowych mieszkań. Również piękną skałą jak granit jest marmur. Marmur to skała metamorficzna przekształcająca się z wapieni. Główny jej składnik to krystaliczny kalcyt. Marmur formuje się w temperaturze ok 500-700 C przy ogromnym ciśnieniu. W skutek tego przekształcenia powstają naprawdę wyjątkowe i piękne skały.Marmur od zawsze kojarzony był z bogactwem, przepychem oraz z solidnością. Stosowany w zwyczajnych mieszkaniach, wielkich willach, w budynkach przeróżnych instytucji państwowych świadczył o zamożności. Firma zajmująca się obróbką kamienia naturalnego- marmuru oraz granitu. Jej specjalność to wykonywanie szlifowania lastryko oraz marmurowych oraz granitowych elementów - tutaj. Przedsiębiorstwo ma wiele możliwości, ponieważ szlifowanie marmuru, lastryko czy piaskowca nie sprawia im żadnego problemu. Firma posiada w swojej ofercie bardzo różnorodne usługi, dotyczące krystalizacji, impregnacji i szlifowania kamienia.

lastryko
Author: josef friedrich schmidt
Source: pixabay
Klienci mogą znaleźć w ofercie szlifowanie lastryko zarówno na sucho jak i na mokro. Do firmy możesz się zgłosić gdy będziesz chciał odnowić posadzki kamienne - ta usługa skierowana jest zarówno dla klientów indywidualnych jak i odbiorców firmowych. Ze względu na dużą ilość różnorodnego sprzętu firma ma nieograniczone możliwości jeżeli chodzi o obróbkę lastryko (ciekawy artykuł http://kamyczek.eu/szlifowanie/marmur/). Kilkunastoletnie doświadczenie pracowników firmy pozwala na doradztwo na najwyższym poziomie. Dzięki firmie każdy z was będzie miał okazję zamontowania marmurowych komponentów we własnym domu w rozsądnej cenie, przy zachowaniu bardzo dobrej jakości.