Lampy owadobójcze jako sprzęty, które wabią i likwidują insekty fruwające

Najnowsze wpisy

lampy owadobójcze to urządzenia, które zwabiają i zabijają owady fruwające. Zasada działalności lamp na owady jest nadzwyczaj prosta i bardzo skuteczna.
robota
Author: nickname
Source: http://www.flickr.com


okno
Author: Sudal
Source: Sudal


W sprzedaży są przeróżne rodzaje lamp owadobójczych, które rażą owady (ich usuwanie http://usuwanieowadow.pl) prądem, przylepiają je do wkładu lepowego, oraz zasysają wentylatorem do środka sprzętu. Niezwykle popularna jest lampa na komary rażąca, jaka unieszkodliwia owady poprzez użycie w środku sprzętu kratki elektrycznej znajdującej się pod napięciem. Im wyższe napięcie, tym większa efektywność rażenia. Zwabione i unieszkodliwione w ten sposób komary, wpadają do zamontowanego na dole lampy zbiornika, który powinno się regularnie opróżniać. Lampy lepowe są alternatywnym rozwiązaniem dla lamp rażących. Unieszkodliwiane są poprzez zastosowanie w nich wkładów lepowych, do jakich przyklejają się owady przy zetknięciu z ich przestrzenią. Urządzenia te znajdują szerokie wykorzystanie w miejscach, w jakich kładziony jest szczególny akcent na schludność. Całkiem śmiałym rozwiązaniem, niezwykle skutecznym w walce z owadami latającymi są lampy wiatrakowe. Insekty zwabione w pobliże lampy są wciągnięte do środka za pomocą wiatraka, a następnie trafiają do celowo wmontowanego zasobnika. Ta lampa (www.mantra.com.pl/) owadobójcza dostarcza znakomity pułap higieny.


lampa na komary
Author: Roto Frank
Source: www.roto.pl


Procedura wabienia owadów w każdym gatunku sprzętu jest taki sam, a różnice powstają z podejścia neutralizacji owadów który zależy od budowy samej lampy jak i użytej strategii postępowania.
kluczową wartością używania lamp owadobójczych jest to, że nie wytwarzają jakichkolwiek czynników, które oddziaływałyby negatywnie na środowisko.