Który klimatyzator domowy kupić? – przewodnik zakupowy

Najnowsze wpisy

Wybierając klimatyzator pokojowy oczekujemy od niego podtrzymania komfortowych warunków termicznych w pomieszczeniu, to jest schładzania oraz osuszania w lecie, zaś w okresach przejściowych ogrzewania.
Wiosenne dekoracje okienne
Author: Prakto
Source: Prakto


kuchni
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Równocześnie bardzo istotne jest aby powietrze to było dobrej jakości, dlatego z higienicznych względów klimatyzatory muszą również skutecznie filtrować powietrze (www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-toshiba). Klimatyzator pokojowy pozwala na uzyskanie komfortowej temperatury oraz wilgoci, perfekcyjny klimatyzator powinien zagwarantować regulację temperatury oraz samoczynną kontrolę wysokości temperatury pomieszczenia, w którym się znajduje. Poczucie komfortu gwarantuje użytkownikowi wilgoć utrzymana na pułapie w granicy 40–60 proc. Zbyt suche powietrze, szczególnie w okresie zimy gdzie powietrze jest dogrzewane natomiast pomieszczenia nie są wietrzone – może spaść do 20 proc., a to z kolei powoduje uczucie cierpkości w ustach jak też nosie. W okresie letnim wilgotność osiąga największe wartości, nazbyt duża ilość pary wodnej w powietrzu powoduje osiadanie się wilgoci na ścianie.


porady
Author: Classen


Klimatyzator nie jest przyrządem tanim, w sprzedaży odnajdziemy wiele urządzeń dostępnych w różnych opcjach cenowych. Obojętnie na rodzaj, warto zaznajomić się z podstawowymi parametrami pracy, ażeby uzyskać jak najlepszą wydajność klimatyzacji, w stosunku do naszej ceny. Moc klimatyzacji musi być w taki sposób dobrana, by zbilansować zyski ciepła we wnętrzu.
W przypadku projektowania złożonych sieci, wytwórcy jak też dystrybutorzy proponują aplikacje umożliwiające dokładny dobór przyrządów zewnętrznych i wewnętrznych razem z osprzętem.